Güveni Kötüye Kullanma Suçu Şikayet Dilekçesi

Mar 14, 2020 | Savcılık-Soruşturma

Güveni Kötüye Kullanma Suçu Şikayet Dilekçesi

X CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA

Müşteki

Vekili   

Şüpheliler

Suç: TCK md 141 Hırsızlık, TCK md 155 Güveni Kötüye Kullanma

Açıklamalar:

  1. Müvekkil firma X’ ye ait etiketli ürünlerin farklı hesaplar ile AppStore ve GooglePlayStore’de de uygulamaları olan X internet siteleri üzerinden satışının yapıldığı müvekkilce tespit edilmiştir. Bu sitelerde satışı yapılan ürünlerin satın alma fiyatının çok altında satılıyor olması, firma bilgisinin olmaması ve farklı hesaplar üzerinden satılıyor olması müvekkil firmada ürünlerin hırsızlık sonucu elde edildiği şüphesini uyandırmıştır.

  2. Bunun üzerine müvekkil firma X uygulaması üzerinden hesapların birinden sipariş vermiş olup bu siparişler PTT kargo aracılığı ile X çıkışlı olarak X tarihinde müvekkil firmaya X tarafından kargolanmıştır. Şüphelinin ürünleri gönderdiği adres X olup şüphelinin söz konusu uygulamalar ve hesaplarla ilintili olduğu ekte sunduğumuz fotoğraf ve videolar ile de her türlü izahtan varestedir. Ekte video olarak sunduğumuz üzere sipariş edilen  kargonun içinden çıkan ürünün mağaza peşin satış fiyatı X Tl iken uygulamadan X tl’ye alınmıştır. Bahsi geçen ürünlerin  perakende satış, toptan satış ve indirim oranlarından da anlaşılacağı üzere şüpheli/şüphelilerin ürünleri hırsızlık sonucu ele geçirip maliyet bedellerinin altında satarak haksız kazanç sağladıkları şüphesini desteklemektedir.

  3. Faili meçhul şüpheli/şüheliler eğer müvekkil firmanın çalışanı ise TCK md 155 hükmü uyarınca güveni kötüye kullanma suçunun nitelikli hali olan 2.fıkra kapsamında ayrıca cezalandırılmalıdır.  Şüpheli X müvekkil firmanın ürünlerini ne zaman ve ne şekilde ele geçirdiği tarafamızca bilinmemekle birlikte bu iş için müvekkil firma ile bağlantısı olan  firmanın ürünleri üzerinde kolaylıkla hakimiyet kurabilecek  faili meçhul kişi veya kişilerden yardım aldığı veyahut iş birliği içerisinde olduğundan makul şüphe duymaktayız. Hal böyle iken şüpheli/şüphelilerin ve olayın Sayın Savcılığınız tarafından detaylı bir şekilde araştırılıp aydınlatılmasını arz etmek tarafımızca hasıl olmuştur.

Deliller: Ekte sunulan her türlü resim ve video.

Hukuki Deliller: TCK md 141 ve ilgili mevzuat

SONUÇ ve TALEP: Yukarıda kısaca izah edilen nedenlerle şikayetimizin kabulü ile şüpheli/şüphelilerin cezalandırılması amacıyla kamu davasının açılmasını ve delillerimizin değerlendirilmesini saygılarımla arz ve talep ederim. (Tarih)

                                                                                                                                              Müşteki Vekili

Ekler :

1)Görsel Kayıtlar

2) Görüntülü ve Sesli Kayıtlar

Etiketler:

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Güveni Kötüye Kullanma Suçu Şikayet Dilekçesi

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir. Bilginin fonlanması ve geliştirilmesi amacıyla sitemize kayıtlı olmayan ziyaretçilerimizin günlük 3 makale görüntüleme hakkı bulunmaktadır.