Aklınıza takılan başka detaylar mı var?

Günlük 10.000'i aşkın ziyaretçisi olan hukuk forumunda sorularınızı gündeme getirebilirsiniz.

HUKUK FORUMU

Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Güveni Kötüye Kullanma Şikayet Dilekçesi

ADANA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA

ŞİKAYETÇİ             :

VEKİLİ                     :

ŞÜPHELİ                  :

SUÇ                           : GÜVENİ KÖTÜYE KULLANMA

SUÇ TARİHİ            :

AÇIKLAMALAR

1-  Müvekkilim …………….  plaka sayılı aracın sahibidir. Araç ruhsat fotokopisi ektedir.

2-  Şüpheli, müvekkilimin ve müvekkilimin eşi olan.. ‘nın tanıdığıdır. Müvekkilimin eşi ………  memurudur ve tayini ………… ….’ya çık­mıştır; şu anda da oradadır. Mü­vekkilimin eşinin tayini üzerine anılı araç kullanılmamıştır. Müşterek tanı­dıkları olan şüphelinin…………. tarihi arefe gününde, Ramazan Bayramı’nda kullanmak ve bayram bitiminde……….. tarihinde kendilerine aynen iade et­mek üzere aracı istemesi üzerine müvekkilim de aracı şüpheliyi kırmamak için inanarak ve güvenerek kullanması için aynı gün kendisine teslim etmiş­tir.

Ancak şüpheli, belirtmiş olduğu süre geçtikten sonra aracı mü­vekkilime teslim etmediği gibi, müvekkilimin telefonlanna da çoğu zaman cevap vermemiş, cevap verdiği zamanlarda da türlü bahanelerle aracı bugü­ne değin teslim etmekten kaçınmıştır. Şüpheli, müvekkilimin tüm uyarıları­na rağmen aracı geri getirmemiştir ve kullanmaya devam etmektedir.

Şüpheli, aracı müvekkilime teslim etmeyerek mağduriyetine sebep olmuştur. Ayrıca müvekkilim aracının herhangi bir suçta kullanılmış olma ihtimalinden ötürü son derece rahatsız ve tedirgindir.

YASAL NEDENLER: TCK’nun 155 ve ilgili diğer yasa maddeleri.

KANITLAR : Araç ruhsat fotokopisi, Tanıklar ve her türlü kanıt

İSTEM SONUCU     : Açıklanan nedenlerle;

1- Öncelikle müvekkilimin daha fazla mağduriyetine sebep olunma­ması için sahibi bulunduğu ………….  plaka sayılı aracın özellikle ………..  Ve civarında ve tüm yurt çapında aracın yakalanması ve tarafımıza tesliminin sağlanmasına,

2-  Şüphelinin cezalandırılması için dava açılmasına karar verilmesini bilvekale arz ve talep ederiz.

Av. Saim İNCEKAŞ – Adana Boşanma ve Ceza Avukatı

Son düzenleme tarihi 20 Mayıs 2020 03:11

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.