Güven sarsıcı davranışlarından sonra tarafların uzun süre birlikte yaşadıkları anlaşılmakta ise boşanma davasının reddi gerekir- Yargıtay Kararı

Mar 22, 2020 | Boşanma Davasında Affetme

Güven sarsıcı davranışlarından sonra tarafların uzun süre birlikte yaşadıkları anlaşılmakta ise boşanma davasının reddi gerekir

Toplanan delillerden davalı-davacı koca tanıklarının beyanlarında geçen davacı davalı kadının güven sarsıcı davranışlarından sonra tarafların 2008 yılı Nisan ayma kadar uzun süre birlikte yaşadıkları anlaşılmaktadır. Bu durumda davalı-davacı koca, eşinin davranışlarını affetmiş veya en azından hoşgörü ile karşılamış sayılır.

Davacı-davalı kadından kaynaklanan yeni bir kusurlu davranışı kanıtlanamamıştır. Öyleyse davalı-davacı kocanın boşanma davasının reddi gerekirken delillerin takdirinde hataya düşülerek kabulüne karar verilmesi usul ve yasaya aykırıdır. (Y2HD, 14.06.2011, E. 2010/6973, K. 2011/10541.)

Kaynak: https://www.yargitay.gov.tr/

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Güven sarsıcı davranışlarından sonra tarafların uzun süre birlikte yaşadıkları anlaşılmakta ise boşanma davasının reddi gerekir

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Uyarı: Bu işlem için giriş yapmanız gerekmektedir. Üst menüde yer alan üye giriş sayfasından ücretsiz giriş yapabilirsiniz.