Güven sarsıcı davranış oluşturacak şekilde başkalarıyla telefon görüşmeleri yapma cinsel şiddet oluşturduğundan boşanma sebebidir- Yargıtay Kararı

Mar 22, 2020 | Cinsel Şiddet

Güven sarsıcı davranış oluşturacak şekilde başkalarıyla telefon görüşmeleri yapma cinsel şiddet oluşturduğundan boşanma sebebidir

Toplanan delillerden; davacı-davalı kadının güven sarsıcı davranış oluşturacak şekilde başkalarıyla telefon görüşmeleri yapmasına karşılık davalı-davacı kocanın da ruhsal ve fiziksel bir engeli bulunmadığı halde 1,5 yıllık fiili evlilik süresine rağmen cinsel ilişkiyi gerçekleştiremediği, ailesinin evliliğe müdahalesine sessiz kaldığı anlaşılmaktadır.

Gerçekleşen bu olaylar karşısında evlilik birliğini temelden sarsan olaylarda taraflar eşit kusurludur. Davacı-davalı kadının da davasının kabulü gerekirken, yazılı şekilde hüküm kurulması doğru olmamıştır. (Y2HD, 05.07.2011, E. 2010/7941, K. 2011/11507.)

Kaynak: https://www.yargitay.gov.tr/

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Güven sarsıcı davranış oluşturacak şekilde başkalarıyla telefon görüşmeleri yapma cinsel şiddet oluşturduğundan boşanma sebebidir

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Uyarı: Bu işlem için giriş yapmanız gerekmektedir. Üst menüde yer alan üye giriş sayfasından ücretsiz giriş yapabilirsiniz.