Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Gürültü Nedeniyle Şikayet Dilekçesi

ADANA CUMHURİYET SAVCILIĞI’NA

ŞİKAYETÇİ:

TC KİMLİK NUMARASI :

VEKİLİ:

ŞÜPHELİ:

SUÇ: Gürültü yapan komşunun 5326 sayılı Kabahatler Kanunu uyarınca cezalandırılması istemidir.

SUÇ TARİHİ :

AÇIKLAMALAR:

1-) Şüpheli komşu, …Sok. …Apt. No: ../..  adresinde müvekkilimizin ikamet ettiği dairenin bir üst katında oturmaktadır.

2-) Şüpheli evinde özellikle geç saatlerde yüksek ses müzik açmak veya televizyonun sesini yükseltmek suretiyle gürültüye sebep olmaktadır.

3-) Müvekkilimiz şüpheliyi defalarca uyarmış olup, bahse konu rahatsızlık nedeniyle apartman yöneticisine de başvuruda bulunmuştur. Ancak tüm bu uyarılara rağmen gürültü kesilmediğinden kamu davası açılması için müvekkilimiz adına başvurma zorunluluğu doğmuştur.

HUKUKİ NEDENLER: 5326 S. K. m. 36

SONUÇ VE İSTEM: Yukarıda açıkladığımız nedenlerle, şüphelinin gürültü yapması ve işlemiş olduğu suç dolayısıyla cezalandırılması için gerekli soruşturmanın yapılarak hakkında kamu davası açılmasını, müvekkilimiz adına saygıyla talep ederiz. tarih

Şikayetçi Vekili

Son düzenleme tarihi 1 Kasım 2020 04:19

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.