Görsel şiddete konu mesaj kayıtlarında geçen olaydan sonra evlilik birliğin devam ettirilmişse kusurlu davranışlar hoşgörüyle karşılanmış sayılır- Yargıtay Kararı

Nis 5, 2020 | Boşanma Davasında Affetme

Görsel şiddete konu mesaj kayıtlarında geçen olaydan sonra evlilik birliğin devam ettirilmişse kusurlu davranışlar hoşgörüyle karşılanmış sayılır

Davalı tarafından delil olarak bildirilen ve bir kısım davalı tanıkları anlatımında doğrulanan kocanın güven sarsıcı davranış niteliğindeki mesaj kayıtlarında geçen olaydan sonra, evlilik birliğinin devam ettirildiğinin yine aynı davalı tanıklarınca bildirildiğinin böylece davalı kadının kocanın bu kusurlu davranışlarını affetmiş veya en azından hoşgörüyle karşılamış olduğunun anlaşılmasına göre yerinde bulunmayan temyiz isteğinin reddiyle usul ve kanuna uygun olan hükmün onanmasına (Y2HD, 10.10.2011, E. 2010/14004, K. 2011/15364.)

Kaynak: https://www.yargitay.gov.tr/

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

Kategoriler

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir.