Aklınıza takılan başka detaylar mı var?

Günlük 10.000'i aşkın ziyaretçisi olan hukuk forumunda sorularınızı gündeme getirebilirsiniz.

HUKUK FORUMU

Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Görsel şiddet sonrası ihtar isteği bu tarihten önceki olayların affedildiği anlamını taşır- Yargıtay Kararı

Görsel şiddet sonrası ihtar isteği bu tarihten önceki olayların affedildiği anlamını taşır

Davacı koca, boşanma davasından önce, 08.10.2008 tarihinde mahkemeye başvurarak eşinin ortak konuta dönmesi için ihtar çekilmesini istemiştir.

İhtar isteği, bu tarihten önceki olayların affedildiğini veya en azından hoşgörü ile karşılandığını gösterir. Affedilen ve hoşgörü ile karşılanan olaylar ise boşanma sebebi sayılamaz. Öyleyse, Türk Medeni Kanununun 166/1 .maddesine dayalı davanın reddi gerekirken, yazılı şekilde kabul karan verilmesi usul ve yasaya aykındır. (Y2HD, 03.10.2011, E. 2011/15553, K. 2011/14803.)

Kaynak: https://www.yargitay.gov.tr/

Son düzenleme tarihi 5 Nisan 2020 21:59

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.