Google Kişisel Bilgileri Kurumlar ile Paylaşır Mı?

Google Kişisel Bilgileri Kurumlar ile Paylaşır Mı

Google Kişisel Bilgileri Kurumlar ile Paylaşır Mı?

Günümüzde Google isimli şirketin birçok yazılım ve uygulamasını kullanmaktayız. Kullandığımız bu yazılım ve uygulamalar içerisinde birçok hassas kişisel bilgilerimizi paylaşmaktayız. Peki Google’ın bu hassas bilgilerimizi bir dava dosyasında, bir avukatla, savcılıkla veya mahkeme ile paylaşması söz konusu olabilir mi?

Google bu soruyu cevaplar nitelikte şu cevabı vermektedir:

Aşağıdaki durumlarda bilgilere erişimin, bilgilerin kullanımının, korunmasının veya ifşasının makul düzeyde gerekli olduğuna iyi niyetimizle inanırsak, kişisel bilgileri Google dışında paylaşırız:

 • Geçerli herhangi bir yasa, düzenleme, yasal işlem veya uygulanabilir resmi talebi karşılamak. Resmi makamlardan aldığımız taleplerin sayısı ve türü ile ilgili bilgileri Şeffaflık Raporumuzda paylaşırız.
 • Potansiyel ihlalleri araştırmak da dahil olmak üzere geçerli Hizmet Şartlarını uygulamak.
 • Dolandırıcılığı, güvenlikle ilgili konuları ve teknik sorunları tespit etmek, önlemek veya çözmek.
 • Google’ın, kullanıcılarımızın veya kamunun haklarını, mülkiyetini veya güvenliğini, yasaların gerektirdiği veya izin verdiği şekilde korumak.
 • Kimlik bilgileri dışındaki bilgileri herkese açık olarak ve iş ortaklarımızla (yayıncılar, reklamverenler, geliştiriciler veya hak sahipleri gibi) paylaşabiliriz. Örneğin, hizmetlerimizin genel kullanımıyla ilgili eğilimleri göstermek amacıyla bilgileri herkese açık olarak paylaşırız. Ayrıca belirli iş ortaklarının kendi çerezlerini veya benzer teknolojileri kullanarak reklam ve ölçüm amacıyla tarayıcınızdan veya cihazınızdan bilgi toplamalarına da izin veririz.
 • Google başka bir şirketle birleşme, şirket satın alma veya varlık satma faaliyetinde bulunursa, kişisel bilgilerinizin gizliliğini sağlamaya devam ederiz ve kişisel bilgiler devredilmeden ya da farklı bir gizlilik politikasına tabi olmaya başlamadan önce, bu durumdan etkilenecek kullanıcılara bildirimde bulunuruz.

Google Hangi Bilgileri Kurumlar ile Paylaşır?

Google’ın, ABD dışındaki kurumun doğrudan başlattığı yasal işlemi yanıtladığı olaylarda ifşa ettiği bilgiler arasında örneğin Google veya YouTube hesabına ait kayıt bilgileri (ad, hesap oluşturma bilgileri ve ilişkilendirilen e-posta adresleri), son oturum açılan IP adresleri ve ilişkilendirilen zaman damgaları bulunur.

Bu makaleyi sosyal medyada paylaşarak sitemize katkıda bulunabilirsiniz.
  Generic placeholder image
  Avukat Saim İncekaş
  Avukat Saim İncekaş Avukatlık Ofisi'nde kurucu avukat.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, puan: 5,00 üzerinden 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

tr Türkçe
X
error: Uyarı: Sağ tıklamak için üye olabilirsiniz !! Üye olabilmek için tarafımızdan referans kodu almanız gerekmektedir.