Gerçeğe Aykırı Mal Beyanında Bulunma Şikayet Dilekçesi

Son Güncelleme Tarihi

ADANA NÖBETÇİ İCRA CEZA YARGIÇLIĞI’ NA

ŞİKAYETÇİ (ALACAKLI)   :

VEKİLİ                                : Avukat Saim İNCEKAŞ – Adana Barosu

SANIK (BORÇLU)               : 

SUÇ                                           : Gerçeğe Aykırı Mal Beyanında Bulunmak

SUÇ TARİHİ                         :

TAKİP DOSYASI                 : ……… İcra Müdürlüğü ……… nolu dosyası

OLAYLAR                             :

Müvekkilime olan borçlarından dolayı sanık hakkında yapılan icra takibinde borçlu sanık yasal süresi içerisinde mal beyanında bulunmuştur. Borçlu sanık mal beyanı dilekçesinde birtakım mallarını bildirmediğinden beyanları gerçeğe aykırıdır. Gerçeğe aykırı olarak mal beyanında bulunan borçlunun bu eylemi İcra ve İflas Yasası’ nın 338. maddesi uyarınca suç oluşturduğundan cezalandırılması için Yargıçlığınıza başvurmak zorunluluğu doğmuştur.

HUKUKİ SEBEPLER          : İcra ve İflas Yasası’ nın 74 ve 338.maddesi ve ilgili mevzuat

DELİLLER                             : İcra dosyası ve diğer deliller      

TALEP SONUCU                : Yukarıda sunulan sebeplerle, gerçeğe aykırı mal beyanında bulunan sanığın cezalandırılmasına, yargılama gideri ve avukatlık ücretinin sanıktan tahsiline karar verilmesini saygılarımla dilerim. (Tarih)

    Müşteki Vekili

EKİ : 

– Vekaletname sureti

İcra Avukatı Adana – Avukat Saim İncekaş

Yorumlar (1)

Hakim by benim eşimin dayisi 3 ortak arac tamir üzerine dükkan acip devleti 1 tirilyon dolandirdiklari i duydum şimdi yine dükkan açmiş ablasinin üzerine kendi üzerine hic birşey almiyor yapmiyor arac alip yapip satiyor kendi bindiği aracida ablasinin üstüne yapmiş kazandiği parayida ablasina veriyor oda hesabina atiyor ben bunu nasil şikayet ederim iyi birşey yapiyormuş gibi anlatiyor bide

bir yorum bırakın

error: Kopyalama, kısıtlı içerik ve diğer özellikleri sadece kayıtlı üyeler kullanabilir. Menü>Üyelik sekmesinden detaylı bilgi edininiz.