Firma Sunucusunun Hacklenmesi Nedeniyle Savcılığa Şikayet Dilekçesi

May 29, 2020 | Savcılık-Soruşturma

Firma Sunucusunun Hacklenmesi Nedeniyle Savcılığa Şikayet Dilekçesi

ADANA CUMHURİYET SAVCILIĞI’NA

 

MÜŞTEKİNİN           :

VEKİLİ                      :

ŞÜPHELİ                   : BİLİNMİYOR

SUÇ TARİHİ             : 

AÇIKLAMALAR      :

Müvekkil firmanın SERVER’IN ……………. Cuma gününü …………… tarihi Cumartesi’ye bağlayan sabaha karşı saat ……………..sularında serverında ki ağırlıklı kullanılan programlardan ………………………………. programları hacker olarak tabir edilen kişiler tarafından elektronik ortamda şifrelenerek kullanılamaz hale getirilmiştir.

Elektronik ortamda Müvekkil firmanın serverına saldırı yapan kişi ekteki dosyadaki “ÖNEMLİ”  başlığında not bırakmıştır. Bırakılan notta X tarihinde saat X a kadar belirttiği mail adresi üzerinden i.p numaramızı vererek kendisi ile irtibata geçmemizi istemiştir. Ancak müvekkil firma ilgili kişi ile irtibata geçememiştir.

Müvekkil firmanın IP No X’dur.

Kim tarafından yapıldığı belirli olmayan eylem yüzünden müvekkil şirket zarara uğramıştır. Bu nedenle eylemin kimin tarafından yapıldığının tespiti ile ilgili kişi veya kişilerin TCK ilgili maddeler kapsamında cezalandırılmasını saygılarımızla arz ve talep ederiz.

HUKUKİ NEDENLER       : TCK ve ilgili yasa maddeleri,

DELİLLER                          : Şüphelinin müvekkil firmaya göndermiş olduğu mail, şüpheliye ait X mail adresi, müvekkil firmaya ait server, kanuni ve takdiri her türlü delil

 

NETİCE-İ TALEP: Şüpheli hakkında gerekli soruşturmanın yapılarak suç delillerinin tespiti için gerekli emniyet birimlerine müzekkere yazılmasını akabinde iddianame düzenlenmek suretiyle kovuşturmanın yapılarak şüphelinin eylemine uyan TCK veya sair mevzuat gereğince cezalandırılmasını saygılarımızla arz ve talep ederiz. tarih

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir. Bilginin fonlanması ve geliştirilmesi amacıyla sitemize kayıtlı olmayan ziyaretçilerimizin günlük 3 makale görüntüleme hakkı bulunmaktadır.