Fazla Mesai Ücreti Talepli Dava Dilekçesi -2018

Fazla Mesai Ücreti Talepli Dava Dilekçesi


 

………

NÖBETÇİ İŞ MAHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİ’NE;

 

DAVACI        :

VEKİLİ          :

 

DAVALI        :

 

 

KONUSU       : Fazlaya ilişkin talep ve sair talep ve dava haklarımız saklı kalmak üzere 

                          1.500.000.000-TL Fazla çalışma ücreti alacağının dava tarihinden itibaren

                          İşleyecek en yüksek banka mevduat faizi ile birlikte tahsili istemidir.

 

A Ç I K L A M A L A R

  1. Müvekkilimiz davacı, davalı …………Ltd.Şti’nde işe girdiği 13/05/2018 tarihinden, iş akdinin geçerli neden olmaksızın feshedildiği 06/01/2004 tarihine kadar aralıksız olarak çalışmıştır. Son ücreti çıplak 400.000.000 TL/ay nettir.
  2. Müvekkil davacı mobilya işi ve imalatıyla uğraşan davalı işverenlikte süngerci olarak imalat işinde çalışmıştır. Müvekkil davacı, davalı işverenlikte işe girdiği ilk günden bu güne kadar her gün sabah saat 08.00’dan gece 21.00’a kadar çalışmış, Cumartesi günleri ise mesai bitiminin 13 olmasına rağmen genellikle bu saatlere uyulmadan davalı işverenlikçe çalıştırılmış, bu çalışması akşam saat 17.30-18.00’a kadar devam etmiştir. Yine müvekkil davacı, davacı işverenliğin işlerinin yoğun olması nedeniyle mobilya üretiminin yetişmesi için ortalama 1.5 ayda bir kez Pazar günleri de sabah 08.00’dan akşamları 17.45-18.00’a kadar çalışmasına devam etmiştir.
  3. Müvekkil davacının yaptığı bu çalışmalara ilişkin fazla çalışma ücretinin ödenmemesi nedeniyle iş bu davanın açılması gereği doğmuştur.

DELİLLER                  : İşyeri özlük dosyası, SSK Sicil dosyası, …. iş mahkemesinde açılmış olan müvekkil davacının işe iadesine ilişkin dava (mahkeme ve esas numarasını daha sonra bildireceğiz), bordro, vizite kağıtları, tanık, bilirkişi incelemesi,keşif,her türlü yasal ve taktiri delil.

SONUÇ VE İSTEM   : Yukarıda belirttiğimiz sebepler göz önüne alınarak fazlaya ilişkin talep ve sair talep ve dava haklarımız saklı kalmak üzere; 1.500.000.000-TL Fazla çalışma ücreti alacağının dava tarihinden itibaren işleyecek en yüksek banka mevduat faizi, her türlü yargılama gideri ve vekâlet ücreti ile birlikte tahsiline karar verilmesini saygılarımızla vekâleten arz ve talep ederiz.

 

                                                                                     D a v a c ı  V e k i l i

 

 

 

 

 

Bu makaleyi sosyal medyada paylaşarak sitemize katkıda bulunabilirsiniz.
    Generic placeholder image
    Avukat Saim İncekaş
    Avukat Saim İncekaş Avukatlık Ofisi'nde kurucu avukat.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, puan: 5,00 üzerinden 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

tr Türkçe
error: Uyarı: Sağ tıklamak için üye olabilirsiniz !! Üye olabilmek için tarafımızdan referans kodu almanız gerekmektedir.