Fazla Mesai Ücreti Talepli Dava Dilekçesi -2018

Eyl 20, 2018 | DİLEKÇELER

Fazla Mesai Ücreti Talepli Dava Dilekçesi


 

………

NÖBETÇİ İŞ MAHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİ’NE;

 

DAVACI        :

VEKİLİ          :

 

DAVALI        :

 

 

KONUSU       : Fazlaya ilişkin talep ve sair talep ve dava haklarımız saklı kalmak üzere 

                          1.500.000.000-TL Fazla çalışma ücreti alacağının dava tarihinden itibaren

                          İşleyecek en yüksek banka mevduat faizi ile birlikte tahsili istemidir.

 

A Ç I K L A M A L A R

  1. Müvekkilimiz davacı, davalı …………Ltd.Şti’nde işe girdiği 13/05/2018 tarihinden, iş akdinin geçerli neden olmaksızın feshedildiği 06/01/2004 tarihine kadar aralıksız olarak çalışmıştır. Son ücreti çıplak 400.000.000 TL/ay nettir.
  2. Müvekkil davacı mobilya işi ve imalatıyla uğraşan davalı işverenlikte süngerci olarak imalat işinde çalışmıştır. Müvekkil davacı, davalı işverenlikte işe girdiği ilk günden bu güne kadar her gün sabah saat 08.00’dan gece 21.00’a kadar çalışmış, Cumartesi günleri ise mesai bitiminin 13 olmasına rağmen genellikle bu saatlere uyulmadan davalı işverenlikçe çalıştırılmış, bu çalışması akşam saat 17.30-18.00’a kadar devam etmiştir. Yine müvekkil davacı, davacı işverenliğin işlerinin yoğun olması nedeniyle mobilya üretiminin yetişmesi için ortalama 1.5 ayda bir kez Pazar günleri de sabah 08.00’dan akşamları 17.45-18.00’a kadar çalışmasına devam etmiştir.
  3. Müvekkil davacının yaptığı bu çalışmalara ilişkin fazla çalışma ücretinin ödenmemesi nedeniyle iş bu davanın açılması gereği doğmuştur.

 

DELİLLER                  : İşyeri özlük dosyası, SSK Sicil dosyası, …. iş mahkemesinde açılmış olan müvekkil davacının işe iadesine ilişkin dava (mahkeme ve esas numarasını daha sonra bildireceğiz), bordro, vizite kağıtları, tanık, bilirkişi incelemesi,keşif,her türlü yasal ve taktiri delil.

 

SONUÇ VE İSTEM   : Yukarıda belirttiğimiz sebepler göz önüne alınarak fazlaya ilişkin talep ve sair talep ve dava haklarımız saklı kalmak üzere; 1.500.000.000-TL Fazla çalışma ücreti alacağının dava tarihinden itibaren işleyecek en yüksek banka mevduat faizi, her türlü yargılama gideri ve vekâlet ücreti ile birlikte tahsiline karar verilmesini saygılarımızla vekâleten arz ve talep ederiz.

 

                                                                                     DavacI  Vekili

Avukat Saim İNCEKAŞ – Adana Avukatlık ve Hukuk Ofisi

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank