Faturaya Dayalı İhtiyati Haciz Talebi

……ASLİYE TİCARET MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ’NE

İhtiyati Haciz İsteyen                        :

Vekilleri                                  :Avukat Saim İNCEKAŞ- Turhan Cemal Beriker Bulvarı, Ziya Algan İş Merkezi No:9 K:5 D:41, 01010 Seyhan/ADANA

Karşı Taraf(Borçlular)                      :

Konu                                     :İhtiyati haciz verilmesi istemidir.

Miktar                                   :

Açıklamalar                           :

 • Müvekkil, taraflar arasındaki ticari ilişki sebebiyle ek sunulan muavin defter kayıtlarında da görüleceği üzere borçludan …… alacaklıdır.

 • Borçlu otel işletmesi olup otelin ihtiyacı olan etleri müvekkilden temin etmiştir. Ekte sunulan sevk irsaliyelerinden de anlaşılacağı üzere malların tamamı otel işletmesine teslim edilmiş olup otel işletmesi son zamanlar da yoğun olarak icra takipleriyle uğraşmakta ve piyasaya borçlarını ödememektedir. Alacak miktarı bir otel işletmesine nazaran ekonomik olarak daha düşük seviyede olan müvekkili zor duruma sokacak kadar yüksek olup, müvekkil hak ve alacaklarının güvence altına alınması için takibin mümkün olan en hızlı şekilde gerçekleştirilmesi zorunluluğu doğmuştur.

 • … TL alacak yazılı ve sözlü uyarılara rağmen ödenmemiş olup bu bağlamda hesap mutabakatı formunu da ekte delil olarak sunuyoruz.

…..Tarihli  …… TL’lik fatura ….. Tarihli …. TL’lik fatura …. Tarihli …. TL’lik fatura
….. Tarihli …. TL’lik fatura …. Tarihli 4.310,48 TL’lik fatura …. Tarihli ….TL’lik fatura
…. Tarihli … TL’lik fatura …. Tarihli … TL’lik fatura …. Tarihli …. TL’lik fatura
…. Tarihli …. TL’lik fatura …. Tarihli … TL’lik fatura …. Tarihli ….. TL’lik fatura

3-Alacak ödenmemiş olup, borçlunun mallarını kaçırma hazırlığı içinde olduğu bilgisi alındığından ve alacak rehinle veya başkaca bir şekilde teminat altına alınmadığından, ihtiyati haciz isteme mecburiyeti doğmuştur.

Hukuki Sebepler       : İ.İ.K. md. 257 ve sair yasal mevzuat.

Deliller                       :1 adet cari hesap, sevk irsaliyeleri, hesap mutabakatı ve sair deliller.

Sonuç ve İstem         :Açıklanan nedenlerle, fazlaya ilişkin haklarımız saklı kalmak kaydıyla,  borçlunun …. TL  borcunu karşılayacak miktarda menkul ve gayrimenkul mallarıyla, üçüncü kişilerdeki hak ve alacakları üzerine, ihtiyati haciz konulmasına yargılama giderleriyle vekalet ücretinin borçlulara yükletilmesine karar verilmesini dileriz.

İhtiyati haciz isteyen

Vekili

Avukat Saim İNCEKAŞ – Adana Avukatlık ve Hukuk Ofisi

Son düzenleme tarihi 18 Ocak 2020 00:14

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Turhan Cemal Beriker Blv. No:7, Ziya Algan İş Merkezi Kat:5 Daire:41 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Yorumları Göster

 • Merhaba ben bir arkadastan 3.000 tl lik mal aldim borcu bitirdim aldigim mallari baglamak icin aldigim ( ip ) ipi firsat bulamadim yollayamadim bu sahis ip gelmedigi icin kestigi faturayi icraya verilmesi icin avukata vermis bu nasil bir is

  Cevap vermekten vazgeç

  Bir yorum bırakın

  E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

 • Arkadasim tarafindan dolandirildim 75 bin tl iki fatura kestim tamami150 bin tl ama Karsi taraf faturayi islememis bu durumda Napa bilirim?

  Cevap vermekten vazgeç

  Bir yorum bırakın

  E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.