Fatura ve Cari Hesap Alacağı İhtarı

Tem 12, 2020 | Alacak Davası Avukatı

Fatura ve Cari Hesap Alacağı İhtarı

Fatura ve Cari Hesap Alacağı İhtarnamesi

ADANA X NOTERLİĞİNE

İHTARNAME

           

KEŞİDECİ                : 

VEKİLİ                     :

MUHATAP               :   

KONU                        : X tarihli X nolu ………. TL tutarında faturanın muhataba tebliği ile ……… TL cari hesap alacağının ihtarnamenin muhataba tebliğinden itibaren 3 iş günü içinde ödenmesinin aksi halde her türlü hukuki yola müracaat edilerek yapılacak giderlerin muhataba yansıtılacağının ihtarıdır.

AÇIKLAMALAR    :

Keşideci müvekkil E. Ajans Turizm ve Danışmanlık Hiz. Tic. Ltd. Şti. tarafından kesilen ……….. tarihli 020911 nolu ………… TL tutarında fatura ihtarnamemiz ekinde sunulmaktadır. Bugün itibariyle söze konu faturadan dolayı olan alacak dahil olmak üzere toplamda ……… TL müvekkilim cari hesapta alacaklıdır. Tarafınızda bulunan toplamda ………. TL bedelli senetlerin mahsubuyla ……. TL müvekkilimin bakiye alacağı mevcuttur. ………. TL bakiye alacağın ihtarnamenin tebliğinden itibaren 3 iş günü içinde ödenmesini, ayrıca ……… TL bedelli bila tarihli teminat senedinin yine aynı sürede müvekkile iadesini, aksi halde her türlü hukuki yola müracaat edilerek yapılacak giderlerin muhataba yansıtılacağını; belirtilen senetlerle ilgili olarak yapılacak haksız icra işlemlerinden dolayı uğranacak zararlardan dolayı maddi ve manevi tazminat davası açma hakkımızı saklı tuttuğumuzu ihtaren bildiririz.

Sayın Noter;

Üç nüsha olarak düzenlenen işbu ihtarnamenin bir suretinin muhataba APS olarak tebliğini, bir suretinin dairenizde saklanmasını, bir suretinin de tebellüğ şerhli olarak tarafıma iadesini talep ederim.

Keşideci Vekili

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

blank

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank