Fatura Konusu Malların Elden Teslimi Yazılı Delille İspatlanabilir

Oca 13, 2021 | Borçlar Hukuku, Şirketler Hukuku Avukatlığı

Fatura Konusu Malların Elden Teslimi Yazılı Delille İspatlanabilir:

Davalı vekili; dava konusu malların, davacıya ait işyerinde kullanılmak üzere o dönemde davacı şirket yetkilisi olan … tarafından satın alındğını ve malların elden teslim edilmesine rağmen bedellerinin ödenmediğini bildirerek, davanın reddini istemiştir.

Mahkemece, toplanan delillere göre, davalının ticari ilişkiyi ve mal teslimini yazılı delille ispatlayamadığı davacı vekilinin muvafakat etmemesi nedeniyle dava konusu borcun miktarı itibariyle tanık dinlenemeyeceği gerekçeleriyle davanın kabulüne karar verilmiş, hüküm davalı… Şti. vekili tarafından temyiz edilmiştir.

Dosyadaki yazılara kararın dayandığı delillerle gerektirici sebeplere, delillerin takdirinde bir isabetsizlik bulunmamasına göre, davalı Bulden Bilgisayar San.ve Tic. Ltd.Şti. vekilinin yerinde görülmeyen bütün temyiz itirazlarının reddiyle usul ve kanuna uygun bulunan hükmün ONANMASINA karar verildi.(İlgili Yargıtay kararı)

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

Kategoriler

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir.