Eve Zarar Veren ve Aidat Ödemeyen Kiracıya İhtarname

Haz 19, 2020 | Kira Hukuku Avukatlığı

Eve Zarar Veren ve Aidat Ödemeyen Kiracıya İhtarname

  • X tarihli kira akdine göre tarafınıza ait olan apartman aidatlarının daire su ve elektrik giderinin ivedi ilgili yerlere ödenmesi dairenin içerisini harap etmiş olmanız nedeniyle icarınızdaki dairenin kiralandığı şekline getirilmesi gereken tamir ve tadilatın yaptırılmasına dair  ihtarnamedir.

İHTARNAMEDİR

İHTAR EDEN                       :

VEKİLİ                                   : 

MUHATAP                            :

İHTARIN KONUSU             : X tarihli kira akdine göre tarafınıza ait olan apartman aidatlarının daire su ve elektrik giderinin ivedi ilgili yerlere ödenmesi dairenin içerisini harap etmiş olmanız nedeniyle icarınızdaki dairenin kiralandığı şekline getirilmesi gereken tamir ve tadilatın yaptırılmasına dair  ihtarnamedir.

AÇIKLAMA

Sayın muhatap

Müvekkilimden 10/01/2004 tarihli kira kontratı ile kiralamış bulunduğunuz yukarıdaki adreste vaki ve kain taşınmazın    aidat borcunu 12 aydır, su borcunu 10 aydır elektrik borcunu da 10 aydır ödemediğiniz saptanmıştır.

Ayrıca icarınızdaki daire tarafınıza boyalı ve tertemiz teslim edildiği halde harap hale getirildiği görülmüştür. Bu ihtarnamenin tebliğinden itibaren 7 gün içerisinde aidat,su .elektrik borçlarınızı eda etmeniz ve dairenin içerisinin kiralandığı günkü haline getirilmesi ve gereken tamir ve tadilatın yaptırılması tarafınıza ihtar olunur. Aksi halde  parasal borçlarınız için aleyhinizde icra takibine girişileceğini sözleşmeye aykırı davranışlarınız nedeniyle   tahliye davası ikame edileceğini tüm yargılama giderlerinin tarafınıza yükleneceğini ihtaren bildiririm.    

Sayın Noter işbu ihtarnamenin bir suretinin muhatabına APS ile tebliğ edilmesini bir suretinin dairede yanınızda saklanmasını ve tebliğ şerhli bir suretinin de tarafımıza verilmesini bilvekale rica ederim.

                                                                                               İhtar eden vekili

                                                                                               Av.

 

Eki

Vekaletname

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir.