Eşya Alacağı Davası Belirsiz Alacak Olarak Açılırsa Hakim Davayı Aydınlatma Görevi Nedeniyle Davacıya Süre Vermeli ve Dava Değerini Belirlemelidir – Yargıtay Kararı:

Şub 24, 2020 | Boşanmada Eşya Alacağı

Eşya Alacağı Davası Belirsiz Alacak Olarak Açılırsa Hakim Davayı Aydınlatma Görevi Nedeniyle Davacıya Süre Vermeli ve Dava Değerini Belirlemelidir

Eşya davasının belirsiz ya da kısmi olar ak açıldığı durumlarda mahkemece, davacıya davayı aydınlatma ödevi kapsamında bir süre verilerek dava değerini belirlemek ve belirlenen değer üzerinden peşin 1/4 nispi ilâm harcını tamamlaması için süre verilmelidir. (Y3HD, 22.01.2018, E. 2016/8214, K. 2018/486)

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Eşya Alacağı Davası Belirsiz Alacak Olarak Açılırsa Hakim Davayı Aydınlatma Görevi Nedeniyle Davacıya Süre Vermeli ve Dava Değerini Belirlemelidir

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir.