Aklınıza takılan başka detaylar mı var?

Günlük 10.000'i aşkın ziyaretçisi olan hukuk forumunda sorularınızı gündeme getirebilirsiniz.

HUKUK FORUMU

Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Eşlerin Kusursuz Olması Halinde Boşanma

Eşlerin Kusursuz Olması Halinde Boşanma


Yaşamın akışı içinde, evlilik birliğini temelinden sarsan ve eşlerin bir arada yaşamalarını olanaksız hale getiren bazı olayların, tarafların hiçbir kusuru olmadan da ortaya çıkmaları olanaksız değildir.

Örneğin; eşler arasında cinsel ilişkinin gerçekleşmesinde anatomik ya da ruhsal engellerin ortaya çıkması; bir kaza sonucu aldığı yaralar ya da sakatlıklar nedeniyle eşlerden birinin kendisine düşen aile görevlerini yerine getirmede başarısız oluşu; aile birliğinin temelden sarsılmasına sebep olabilir ise de; bu durumda eşlerden birine yüklenecek bir kusurun varlığından söz edilemez.

Örneğin; geçimsizlik veya anlaşmazlık, eşlerin mizaç ve karakter yapılarından, yetişme koşullarından ileri geliyorsa, yine ortada eşlerden birine yüklenecek bir kusur bulunamayacağı ortadadır.

Böyle bir durumda; hakimin taraflardan birinin açtığı boşanma davasını kabul etmelidir.

Adana Boşanma Avukatı – Avukat Saim İncekaş

Son düzenleme tarihi 13 Ocak 2020 09:23

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.