Aklınıza takılan başka detaylar mı var?

Günlük 10.000'i aşkın ziyaretçisi olan hukuk forumunda sorularınızı gündeme getirebilirsiniz.

HUKUK FORUMU

Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Eşlerin davaya rağmen birlikte yaşamaları ortak hayatın çekilebilir olduğunu gösterir- Yargıtay Kararı

Eşlerin davaya rağmen birlikte yaşamaları ortak hayatın çekilebilir olduğunu gösterir

Toplanan deliller ve davalı tanığı Sultan’m beyanından, davacı (koca)’nm boşanma davası açmasından sonra tarafların bir araya geldikleri ve evlilik birliğini devam ettirdikleri anlaşılmaktadır.

Eşlerin davaya rağmen bir araya gelmeleri ve birlikte yaşamaları evlilik birliğinin temelinden sarsılmadığım, ortak hayatın çekilebilir olduğunu gösterir. Öyleyse birliğin davacı için çekilmezliğinden söz edilemez. Davanın reddi gerekirken yazılı şekilde hüküm kurulması doğru bulunmamıştır. (Y2HD, 18.03.2015, E. 2014/20312, K. 2015/4791)

Kaynak: https://www.yargitay.gov.tr/

Son düzenleme tarihi 9 Nisan 2020 14:47

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.