Aklınıza takılan başka detaylar mı var?

Günlük 10.000'i aşkın ziyaretçisi olan hukuk forumunda sorularınızı gündeme getirebilirsiniz.

HUKUK FORUMU

Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Eşlerin Arasındaki Mal Rejimi Dönüşümün Kaldırılması Dava Dilekçesi

Eşlerin Arasındaki Mal Rejimi Dönüşümün Kaldırılması Dava Dilekçesi

ADANA NÖBETÇİ AİLE MAHKEMESİNE

DAVACI:

VEKİLİ:

DAVALI:

DAVA KONUSU: Eşlerin Arasındaki Mal Rejimi Dönüşümün Kaldırılması Davası

DAVANIN DAYANDIĞI

VAKIALAR:

  • Davalı ile X tarihinden beri evli bulunmaktayız. Mal rejimi sözleşmesi yapmadığımız için aramızda X tarihinden itibaren edinilmiş mallara katılma rejimi geçerlidir.
  • X Aile Mahkemesinin X esas ve X karar sayılı kararı ile davalı ile aramızda geçerli bulunan edinilmiş mallara katılma rejiminin mal ayrılığı rejimine dönüşmesine karar verilmiştir.
  • Davalı eşime noterde düzenlediğimiz envanter ile gerek malvarlığını gerek gelirim ve gerekse borçlarım hakkında gerekli bilgiyi vermiş bulunuyorum.
  • Açıkladığımız sebeple dönüştürme kararına konu olan haklı sebep ortadan kalkmış bulunduğundan davalı ile aramızda mevcut olan edinilmiş mallara katılma rejiminin mal ayrılığı rejimine dönüşmesine ilişkin verilen kararın kaldırılması için dava açma gereği doğmuş bulunmaktadır.

DELİLLER                                : Nüfus aile kayıt tablosu, dönüştürme kararı, envanter.

HUKUKİ SEBEPLER : 4787 sayılı Aile Mahkemelerinin Kuruluş, Görev ve Yargılama Usullerine Dair Kanun m. 4, TMK m. 208 f.II.

TALEP SONUCU                     : Yukarıda açıkladığımız sebeplerle davanın kabulü ile edinilmiş mallara katılma rejiminin mal ayrılığı rejimine dönüşmesine ilişkin verilen kararın kaldınlmasına karar verilmesini saygı ile arz ve talep ederim. tarih

Davacı Vekili
Av.

EKLİ BELGELER       :

  • Nüfus aile kayıt tablosu
  • Mal rejimini dönüştürme kararı
  • Envanter örneği.
  • Vekaletname

Son düzenleme tarihi 24 Mayıs 2020 10:12

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.