Eski Kız Arkadaşı Mesajla Tehdit Şikayeti

Eski Kız Arkadaşı Mesajla Tehdit Şikayeti

Önceki Kız Arkadaşı Mesajla Tehdit Şikayeti

ADANA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA                  

YAKINAN                           :

VEKİLİ                                 : Av. Saim İNCEKAŞ – ADANA

ŞÜPHELİ                              :

SUÇ                                       : Mesajla Tehdit

SUÇ TARİHİ                        : …/…/…

AÇIKLAMALAR                :

1-) Müvekkilim ile … …’ in kızı … …. ile  şüpheli … … .. aylık arkadaşlıklarını sonlandırmışlar. Sadece müvekkilimizin kızının ezeli bay arkadaşı olan şüpheli ısrarla barışmak amaçlı olarak  müvekkilimizin ailesine rahatsızlıklar vermiştir.

2-) En sınır olarak müvekkilimiz …/…/… tarihinde ailesiyle yolda yürüyüş yaparken, şüpheli yolda karşılaşmış; şüpheli müvekkilimizin kızıyla barışmak istediğini belirtmiş, müvekkilimiz bu hususta barışmalarının mümkün olamayacağını veyahut tekrar ailesinin karşısına çıkmaması icap ettiğini dile getirmiştir. Alkol de alan şüpheli “Sevgilimle aramıza girme!!! Senin yüzünden barışmayı kabul etmiyor!!” diyerek bağırması üstünde aralarında münakaşa çıkmıştır.

3-) Şüphelinin yaşanmış olan bu irdelemenin gerçekleştiği akşam müvekkilimizin (0-…-…-..-..) numaralı cep telefonuna “Kızınla konuşmak isterim veyahut sen devamlı karşı çıkıyorsun, buna izin vermezsen; seni kaçırır çırılçıplak soyar veyahut bir sabah kalktığın vakit tüm duvarlarda senin çıplak resimlerini koyarım veyahut o resimleri görünce aslolan rezil olmak ne şekilde göreceksin… O vakit rezillik nedir anlarsın, sabah dışarı çıkmaya yüzün bile olmayacak, yanıtını umuyorum…” diyerek ileti çekmiştir.

4-) Yukarıda anlattığımız oluşa nazaran müvekkilimize karşı mesajla tehdit işlemiş mevcut olan şüpheli … … hakkında belirtilen suçun oluşmuş bulunmasından dolayı yakınma dilekçesinin verilmesi mecburi hale gelmiştir.

HUKUKİ NEDENLER       : 5237 S. K.  m. 106 veyahut ilgili mevzuat.

HUKUKİ DELİLLER        : Şahit beyanları veyahut öteki deliller.

SONUÇ VE İSTEM             : Yukarıda açıklanan nedenlerle şüphelinin müvekkilimize karşı gerçekleştirmiş olduğu fiiller sebebiyle cezalandırılması bakımından kamu davası açılmasına karar verilmesini saygıyla istek ederiz. …/…/…

Yakınan Vekili

                 Av.

Son düzenleme tarihi 20 Haziran 2020 18:40

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Turhan Cemal Beriker Blv. No:7, Ziya Algan İş Merkezi Kat:5 Daire:41 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.