Eşinin ailesini büyücülük yapmakla itham etmek sosyal şiddet olmakla boşanma sebebidir- Yargıtay Kararı

Eşinin ailesini büyücülük yapmakla itham etmek sosyal şiddet olmakla boşanma sebebidir

Toplanan delillerden, davacı-davalı kocanın şiddet uyguladığı, davalı-davacı kadının ise kocasının ailesini büyücülük yapmakla itham ettiği, evlilik birliğinin görevlerini yerine getirmediği, kocanın ekonomik gücünü zorlayacak şekilde harcamalar yaptığı, hastalığında eşiyle ilgilenmediği ve eve almadığı anlaşılmaktadır.

Gerçekleşen bu durum karşısında evlilik birliğinin sarsılmasına neden olan olaylarda davalı kadın daha ziyade kusurludur. Mahkemece bu yön nazara alınmadan davacı-davalı kocanın ağır kusurlu kabul edilmesi ve buna bağlı olarak da davalı-davacı kadın yararına maddi-manevi tazminat ve yoksulluk nafakasına hükmedilmesi doğru olmamıştır. (Y2HD, 29.12.2011, E. 2011/3995, K. 2011/24206.)

Kaynak: https://www.yargitay.gov.tr/

Son düzenleme tarihi 31 Mart 2020 11:50

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Turhan Cemal Beriker Blv. No:7, Ziya Algan İş Merkezi Kat:5 Daire:41 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.