Aklınıza takılan başka detaylar mı var?

Günlük 10.000'i aşkın ziyaretçisi olan hukuk forumunda sorularınızı gündeme getirebilirsiniz.

HUKUK FORUMU

Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerini yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Eşine lakap takarak hitap etmek duygusal şiddet oluşturmakla boşanma sebebidir- Yargıtay Kararı

Eşine lakap takarak hitap etmek duygusal şiddet oluşturmakla boşanma sebebidir

Toplanan delillerden evlilik birliğinin temelinden sarsılmasına neden olan olaylarda, güven sarsıcı davranışlarda bulunan, eşinin hastalığıyla ilgilenmeyen ve eşyalarını kapı önüne bırakan davacı-davalı kocanın yanında, eşine sürekli lakap takıp hakaret eden, küçümseyen ve boşanma karan kesinleşmeden eşlerin sadakat yükümlülüğü devam ederken başka bir erkekle birlikteliğinden bir çocuk sahibi olan davalı- davacı kadın da kusurludur. Bu durumda davacı-davalı kocanın da boşanma davasının kabulü gerekirken yazılı gerekçeyle reddi doğru değildir. (Y2HD, 28.11.2011, E. 2011/19301, K. 2011/19892.)

Kaynak: https://www.yargitay.gov.tr/

Son düzenleme tarihi 17 Mart 2020 21:01

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.