Eşine “Aç köpek, karnını ben doyuruyorum” demek boşanma sebebidir- Yargıtay Kararı

Mar 16, 2020 | Duygusal Şiddet Nedeniyle Boşanma

Eşine “Aç köpek, karnını ben doyuruyorum” demek boşanma sebebidir

 Yapılan davacı (koca)’nın eşine fiziki şiddet uyguladığı “aç köpek, kamını ben doyuruyorum, orospu” şeklinde sözler sarfettiği, davacı-karşılık davalı (kadın)’m ise, “ben bu adamı sevmiyorum, bu adama davacı (koca) daha fazla kusurlu ise de, kadın da kusurludur. Davacı-karşılık davalı (kadın) da, boşanmayı talep ettiğine göre, kocanın boşanma davasına karşı çıkması, hakkın kötüye kullanılması niteliğinde olup, evlilik birliğinin devamında davacı-karşılık davalı (kadm) bakımından korunmaya değer bir yarar kalmadığı, Türk Medeni Kanununun 166/2. maddesi koşullanmn oluştuğu görülmektedir. Bu durumda koca tarafından açılan karşılık boşanma davasının da kabulü ile tarafların boşanmalarına (TMK md 166/2) karar verilmesi gerekirken karşılık davanın reddi doğru bulunmamıştır. (Y2HD, 31.10.2011, E. 2010/16357, K. 2011/17681.)

Kaynak: https://www.yargitay.gov.tr/

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Eşine “Aç köpek, karnını ben doyuruyorum” demek boşanma sebebidir

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir. Bilginin fonlanması ve geliştirilmesi amacıyla sitemize kayıtlı olmayan ziyaretçilerimizin günlük 3 makale görüntüleme hakkı bulunmaktadır.