Aklınıza takılan başka detaylar mı var?

Günlük 10.000'i aşkın ziyaretçisi olan hukuk forumunda sorularınızı gündeme getirebilirsiniz.

HUKUK FORUMU

Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Eşinden habersiz kürtaj girişiminde bulunma duygusal şiddet oluşturmakla boşanma sebebidir- Yargıtay Kararı

Eşinden habersiz kürtaj girişiminde bulunma duygusal şiddet oluşturmakla boşanma sebebidir

Evlilik birliğinin temelinden sarsılmasına neden olan olaylarda; birlik görevlerini yapmayan, güven sarsıcı davranışlar sergileyen, eşine ve eşinin annesine ağır hakaretler eden, eşinden habersiz kürtaj girişiminde bulunan davalı kadın ile eşine şiddet uygulayıp istemediğini söyleyerek müşterek konuttan kovan, müşterek çocuğun kendisinden olmadığına dair soybağının reddi davası açan davacı kocanın eşit kusurlu olduklarının anlaşılmasına davalı kadının aşağıdaki bendin kapsamı dışında kalan temyiz itirazları yersizdir. (Y2HD, 17.10.2011, E. 2011/17972, K. 2011/16009.)

Kaynak: https://www.yargitay.gov.tr/

Son düzenleme tarihi 16 Mart 2020 23:35

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.