Erkek Polisin Eşine Şiddet Uygulaması Savcılığa Şikayet Dilekçesi

Erkek Polisin Eşine Şiddet Uygulaması Savcılığa Şikayet Dilekçesi

ADANA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI ’NA

Şikayetçi                    :

Vekili                          :          

Şüpheli                       :          

Suç                             : Nitelikli Tehdit, Kasten Yaralama, Hakeret suçları

Şikayet Konusu        : Şüpheli tarafından şikayetçi müvekkile karşı işlenmiş Nitelikli Tehdit, Kasten Yaralama, Hakaret suçlarından dolayı soruşturma başlatılması ve Şüphelinin cezalandırılmasına karar verilmesi talebimizin sunulmasıdır.

Açıklamalar               :

Şüpheli müvekkile karşı ayrıca nitelikli tehdit, basit yaralama ve hakaret suçlarını işlemiştir.

Müvekkil ile Şüphelinin 2 yıllık bir ilişkisi olmuştur.

Öncelikle belirtmek gerekir ki, polis olarak görev yapan Şüpheli, görevi nedeniyle silah taşımakta olup Şüphelinin şiddete meyilli bir mizacı olduğundan silahını günlük hayatta tehditlerini kuvvetlendirmek için araç olarak kullanmaktadır.

Şüpheli, ilişkileri sırasında müvekkile şiddet uygulamış, tehditlerde ve hakaretlerde bulunmuştur. Müvekkil, Şüphelinin polis olması ve kendisini sürekli tehdit etmesi nedeniyle bu zamana kadar şikayette bulunamamıştır.

Zira, Şüpheli, müvekkilin kaygılarını ve korkularını sürekli beslemek için her yola başvurmuştur. Kadın cinayeti haberlerini müvekkile mesaj olarak göndererek tehditlerinde ciddi olduğunu hissettirmeyi amaçlamıştır. (Ek.1, Mesaj Dökümleri)

X tarihinde Şüpheli evde müvekkil ile beraber oldukları sırada müvekkile bir anda saldırmaya başlamış ve kafasını duvarlara vurarak müvekkile asla evden çıkamayacağını, kimsenin yardım edemeyeceğini ve bu evde oturmak zorunda olduğunu söylemiş, aynı zamanda müvekkile hakaret etmeye devam etmiştir.

Yaşananlar üzerine müvekkil çok korktuğu için polisi ve hatta yakınlarını dahi arayamamıştır.  Müvekkil, Şüphelinin evden uzaklaştığından emin olduktan sonra evden ayrılarak sağlığından endişe duyduğu için X Hastanesi’ne gitmiş, muayene olmuş ve darp raporu almıştır. (Ek.2, Sağlık Raporu)

Şüpheli, bu olaydan sonra da müvekkile zarar veren suç vasıflı eylemlerini sürdürmeye, müvekkili korkutmaya ve silahını da kullanarak tehditler savurmaya, şiddet uygulamaya devam etmiştir.

Şüphelinin öfkeli ve fevri bir mizacı olduğu ve öfkelendiğinde polislik mesleğini ve silahını kötüye kullanmaktan çekinmediği Şüpheli hakkında açılan mevcut soruşturmalar ile sabittir.

Şiddete meyilli olan, sık sık öfke krizlerine giren Şüpheli görevi nedeniyle taşımasında sakınca olmayan silahını günlük hayatta insanları tehdit etme aracı olarak kullanmaktadır. Şüpheli hakkında yürütülen üç ayrı soruşturma mevcut olup biri halen derdesttir.

Şüpheli hakkında tehdit, yaralama ve başka suçlardan ayrı ayrı açılan soruşturma dosyalarının bilgileri, X şeklindedir.

Deliller                       :          

  1. Mesaj Dökümleri
  2. Adli Muayene Raporu
  3. Şüpheli hakkında yürütülen diğer soruşturma dosyaları
  4. Şikayete konu olaylara ilişkin bilgisi olan ve aşağıda bilgileri verilen tanıklarımızın dinlenmesini talep ediyoruz.

Sonuç ve Talep                     :

Yukarıda sunulan ve Sayın Başsavcılığınızca resen gözetilecek nedenlerle;

  1. Delillerin Toplanmasına;
  2. Şüphelinin nitelikli tehdit, kasten yaralama ve hakaret suçlarından cezalandırılması için kamu davası ikame edilmesine,

Karar verilmesi arz ve talep olunur.

Saygılarımla,

Şikayetçi

Son düzenleme tarihi 29 Mayıs 2020 17:17

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Turhan Cemal Beriker Blv. No:7, Ziya Algan İş Merkezi Kat:5 Daire:41 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.