Erkeğin Boşanma Öncesi Verdiği 5 Sinyal

Bu yazımızda Av. Saim İNCEKAŞ tarafından bir erkeğin ayrılık öncesi verdiği 5 sinyali sizlerle paylaşacağız. Ayrılık öncesi eşimin psikolojisini nasıl anlayabilirim, eşim kafasının içerisinden boşanma fikrini geçiriyor ancak emin değilim. Acaba aldığım sinyaller doğru mu? Gerçekten benden boşanmak istiyor olabilir mi?

Bu tip sorular özellikle kadınların sık sık gündeme getirip bize yönelttiği sorulardır. Boşanmayı düşünen erkeğin sergilediği 5 temel sinyali sizlerle paylaştık.

Eğer dikkatli bakarsanız erkekler aslında size her türlü sinyali veriyor. Çünkü erkeğin böyle bir saklama, aklındakileri size karşı belli etmeme özelliği çok fazla yoktur. En sinsi erkek bile o kadar rol yapamaz. Kendi hissiyatlarını sizden saklayamazlar.

Kadınlar genelde başka tarafa bakıyorlar, yani erkeğin verdiği sinyalleri görmüyorlar. Bazı kadınlar ise görmezden geliyor yani açıkça gözlerinin önünde olmasına rağmen gerçekler görmezden geliyor. Ben toparlarım, ben düzeltirim bu ilişkiyi veya işte bu evliliği ben ayakta tutabilirim gibi bir tavır var kadınlarda.

Aslında olumlu pozitif bir tavır var kadınlarda ama erkek tarafından sinyaller veriliyorsa bunları görmelisiniz.

Erkek Daha Az Vakit Geçirmeye Başladıysa

Görüşme sıklığı azalır. İlişkinin başındaki ilgi sahte olabilir yani erkeğin amacı bir an önce yatak olabilir. Cinsel ilişki sonrası ilgi azalabilir. Bundan farklı olarak mesela ailesinden bir kayıp bir cenazesi veya iş hayatındaki aşırı bir yoğunluk olabilir. Burada size karşı değil herhangi bir şeye karşı ilgisi azalabilir. Ama erkeğin hayatı normal bir seyirde devam ediyorsa yani sizinle başladığından beri olan olaylara göre erkeğin hayatında meydana gelen büyük çaplı bir olay yok ama size karşı ilgisi azalıyor, görüşme sıklığı azalıyor, görüşmek istediğinizde haftada 2-3 kez görüşen erkek birdenbire ya işim var gücüm var, şu var, bu var halı saha maçım var, gibi başka şeylerle ilgilenerek sizle görüşmeyi azaltıyorsa bu erkek kafasından büyük ölçüde ayrılığı geçirmeye başlamış demektir.

Erkeğin Boşanma Öncesi Verdiği 5 Sinyal

Bozuk Bir Üslup

İkinci maddeye geçelim; üslup bozulur, size karşı papatyam, bir tanem diyen adam size direkt isminizle hitap etmeye başlar. Bakın bu erkeklerin çok fazla net olarak gösterdikleri bir sinyaldir. Yani durup dururken ya sende beceriksiz bir kızsın demesi yine sinyal olarak kabul edilir. Sabah durup dururken hayatımın aşkısın, sen benim kadınımsın, ben hayatımı seninle planlıyorum diyen adam; birdenbire ya sen de var ya bazı konularda hiç kafan çalışmıyor demeye başlar.

Hiçbir şey yokken ortada ya sen bunları beceremiyorsun, tamam tamam boş ver sen gibi ezen, susturan, bir laf sokan, huzursuz eden durup dururken garip bir psikoloji yaratan tabirler yaklaşımlar var olabilir. Buy durumda büyük bir sıkıntı içerisindesiniz, kırmızı alarm var demektir.

Otururken hiç anlamsız konularda tartışmalar yapmaya başladıysa, kötü tabirleri niye kullanıyor bana normalde kullanmadığı kelimeleri bana niye kullanıyor diyorsanız, çünkü bu eş kafasında ayrılığı düşünmeye başlamış durumda…

Boşanma Konusunu Gündeme Getirir Olmuşsa

3. madde; bu tartışmalar esnasında durup dururken ayrılık ve boşanma lafını telaffuz etmeye başlarsa yani ya sen bunu yapmayacaksan ayrılalım o zaman gibi cümleler kurmaya başlaması apaçık sinyallerden birisidir.

Büyük bir tartışma yok o anda veya sizi krize sürükleyecek bir anlaşmazlık yok ama durup dururken diyor ki ya “bak bunları yapmayacaksan ayrılalım”. Yani erkek bunu kafasında tasarladığını diline döküyor. Tartışma olmayan bir ilişkiden ben şüphelenirim. Taraflardan biri gerçek yüzünü saklıyordur. Çünkü dünyanın hiçbir yerinde iki insan öyle hani kopya kağıdı gibi böyle birebir olarak aynı olamaz. Mümkün değil böyle bir şey. Eğer konuya tartıştığımız konuyu çözmeye yönelik bir diyalog varsa sorun yok ama eğer tartışma da durup dururken çekmeceden boşanma konusunu çıkartıp sizin önünüze koyuyorsa o zaman boşanma fikri uzun süredir eşinizin aklından geçiyor demektir.

Size Haber Vermeden Planlar Yapıyorsa

4. madde habersiz hareket etmeye başlarsa… Yani bir ilişki düşünelim ilişkinin başlangıcında erkek eş her konuda size haber veriyor, ben bugün kuzenlerim ile görüşeceğim diyor. Siz sormasanız bile eşinizin tarzında bilgi verme kültürü var, rapor veriyor, biliyor musun salı akşamı halı saha maçım var arkadaşlarla bir araya geleceğiz, cuma akşamı arkadaşlarımın doğum günü partisi var oraya gidiyoruz bilgin olsun gibi. Her konuda bilgi veren bir eş ilişkinin başlangıcından 4-5 ay sonra veya 1 sene sonra bir yere gidip size bilgi vermiyor olması, artık o normal tavrını o bilgi veren bilgi paylaşımı yapan şeffaf tavrını bırakıp size karşı daha gizli hareketler takınması ve sonradan bilgi vermesi, sana söylemeye gerek duymadım demesi kötü yönde davranış değişikliği anlamına gelir.

Davranış değişikliğini sebebi kafasında artık sizinle bir ortak bir şeyler planlamıyor anlamı taşır. Yani artık size bilgi vermeye gerek duymuyor. Artık size karşı aynı duyguda değil yani sana karşı aynı frekans aynı manyetizmada değil…

Bir istisna var; erkek eş ilişkinin başından bu yana şöyle yaptım böyle yaptım gibi bilgiler veren bir karakter değilse yani öyle bir huyu yoksa, bu eş zaten başından beri öyle olduğu için tarzı değişmez. Yani burada bir gariplik yok. Adam böyleydi ve böyle devam ediyor aynı çizgide devam ediyor. Burada bir sorun yok.

Bir erkek çeşitli sebeplerle ayrılığı düşünebilir; hayatında başka bir kadın olabilir, belki anne sizi sevmedi (Türkiye’de anne üzerinden yürümek her zaman sonuç verir) Çünkü anneler Türkiye’de meclis anlamına gelir yani anneler erkekler üzerinde müthiş bir etki sahibidir Türkiye’de.

35-40 yaşında bir eşin bile hala annesinin lafıyla hareket etmesi kadın eşler için büyük problem. Ben Adana’da bir boşanma avukatı olarak bu yüzden ayrılan çok çift görüyorum her gün bireysel çalışmalar da görüyorum.

Gelecek Hakkında Konuşmak İstememesi

5. ve son madde; ayrılığı düşünen eş gelecek konuşmaları yapmaz. Emeklilik planları veya müşterek çocukların geleceği hakkında hiçbir yorum yapmamaya başlar.

Sonuç olarak bu yazımızda ayrılık sinyali veren erkeğin davranışlarını inceledik ve sizlerle paylaştık.

Son düzenleme tarihi 31 Ekim 2020 18:58

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Epistemofili teşhisi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulur.