Ergin Kılınma(Kazai Rüşt) Dava Dilekçesi

NÖBETÇİ ASLİYE HUKUK  MAHKEMESİ’NE

ADANA

DAVACILAR                      :

DAVALI                              : HASIMSIZ

KONU                                 :  ERGİN KILINMA KARARI VERİLMESİ TALEBİ

AÇIKLAMALAR                :

Kızımız, 14.11.2002 doğumludur ve halen 18 yaşını doldurmamıştır henüz 17 yaşındadır şu an Güzel Sanatlar Lisesi 3. Sınıf öğrencisidir. Kızımız, çifte vatandaş olup hem Türk vatandaşlığı hem Hollanda vatandaşlığına sahiptir. Çocuğumuzun çifte vatandaşlığı bazı durumlarda kendisine engel teşkil etmektedir. Örneğin eğitim hayatını Türkiye’de devam ettirecek olursa Hollanda vatandaşlığı, Hollanda’da devam ettirecek olursa, Türk vatandaşlığı statüsünün belirlenmesine engel olmaktadır yani Hollanda’da eğitimine devam edeceğinde iki vatandaşlıktan sadece birini seçmeye zorlanmaktadır.

Özellikle eğitim konusunda iki ülkenin vatandaşlığından birini seçmeye zorlanmaktadır. Kızımız, kendi eğitimi için Hollanda vatandaşlığını tercih etmekte bu amaçla Türk vatandaşlığından çıkmayı istemektedir.

Bu işlemi yapabilmesi için ergin olması gerekmektedir, bu onun üstün yararınadır bu sebeple ergin kılınmasını talep ediyoruz.

DELİLLER                     : Nüfus kaydı, tanık beyanları ve sair deliller.

SONUÇ VE İSTEM       : Yukarıda izah olunan nedenler ve sayın mahkemece resen nazara alınacak sebeplerle kızımızın ergin kılınmasına karar verilmesini DAVACILAR

Avukat Saim İNCEKAŞ – Adana – Boşanma ve Ceza Avukatı

Son düzenleme tarihi 23 Şubat 2020 23:54

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Turhan Cemal Beriker Blv. No:7, Ziya Algan İş Merkezi Kat:5 Daire:41 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Yorumları Göster

  • görevli mahkemenin asliye hukuk mahkemesi olduğundan emin misiniz?

    Cevap vermekten vazgeç

    Bir yorum bırakın

    E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.