Ergin Kılınma(Kazai Rüşt) Dava Dilekçesi

NÖBETÇİ ASLİYE HUKUK  MAHKEMESİ’NE

ADANA

 

DAVACILAR                      :

DAVALI                              :  HASIMSIZ

KONU                                 :  ERGİN KILINMA KARARI VERİLMESİ TALEBİ

AÇIKLAMALAR                :

 

Kızımız, 14.11.2002 doğumludur ve halen 18 yaşını doldurmamıştır henüz 17 yaşındadır şu an Güzel Sanatlar Lisesi 3. Sınıf öğrencisidir. Kızımız, çifte vatandaş olup hem Türk vatandaşlığı hem Hollanda vatandaşlığına sahiptir. Çocuğumuzun çifte vatandaşlığı bazı durumlarda kendisine engel teşkil etmektedir. Örneğin eğitim hayatını Türkiye’de devam ettirecek olursa Hollanda vatandaşlığı, Hollanda’da devam ettirecek olursa, Türk vatandaşlığı statüsünün belirlenmesine engel olmaktadır yani Hollanda’da eğitimine devam edeceğinde iki vatandaşlıktan sadece birini seçmeye zorlanmaktadır.

Özellikle eğitim konusunda iki ülkenin vatandaşlığından birini seçmeye zorlanmaktadır. Kızımız, kendi eğitimi için Hollanda vatandaşlığını tercih etmekte bu amaçla Türk vatandaşlığından çıkmayı istemektedir.

Bu işlemi yapabilmesi için ergin olması gerekmektedir, bu onun üstün yararınadır bu sebeple ergin kılınmasını talep ediyoruz.

DELİLLER                     : Nüfus kaydı, tanık beyanları ve sair deliller.

SONUÇ VE İSTEM       : Yukarıda izah olunan nedenler ve sayın mahkemece resen nazara alınacak sebeplerle kızımızın ergin kılınmasına karar verilmesini                                                                                                           DAVACILAR

Avukat Saim İNCEKAŞ – Adana – Boşanma ve Ceza Avukatı

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir