Ergin Kılınma(Kazai Rüşt) Dava Dilekçesi

Ergin Kılınma(Kazai Rüşt) Dava Dilekçesi

NÖBETÇİ ASLİYE HUKUK  MAHKEMESİ’NE

ADANA

 

DAVACILAR                      :

DAVALI                              :  HASIMSIZ

KONU                                 :  ERGİN KILINMA KARARI VERİLMESİ TALEBİ

AÇIKLAMALAR                :

 

Kızımız, 14.11.2002 doğumludur ve halen 18 yaşını doldurmamıştır henüz 17 yaşındadır şu an Güzel Sanatlar Lisesi 3. Sınıf öğrencisidir. Kızımız, çifte vatandaş olup hem Türk vatandaşlığı hem Hollanda vatandaşlığına sahiptir. Çocuğumuzun çifte vatandaşlığı bazı durumlarda kendisine engel teşkil etmektedir. Örneğin eğitim hayatını Türkiye’de devam ettirecek olursa Hollanda vatandaşlığı, Hollanda’da devam ettirecek olursa, Türk vatandaşlığı statüsünün belirlenmesine engel olmaktadır yani Hollanda’da eğitimine devam edeceğinde iki vatandaşlıktan sadece birini seçmeye zorlanmaktadır.

Özellikle eğitim konusunda iki ülkenin vatandaşlığından birini seçmeye zorlanmaktadır. Kızımız, kendi eğitimi için Hollanda vatandaşlığını tercih etmekte bu amaçla Türk vatandaşlığından çıkmayı istemektedir.

Bu işlemi yapabilmesi için ergin olması gerekmektedir, bu onun üstün yararınadır bu sebeple ergin kılınmasını talep ediyoruz.

DELİLLER                     : Nüfus kaydı, tanık beyanları ve sair deliller.

SONUÇ VE İSTEM       : Yukarıda izah olunan nedenler ve sayın mahkemece resen nazara alınacak sebeplerle kızımızın ergin kılınmasına karar verilmesini arz ve talep ederiz.     18.06.2019

                                                                                                          DAVACILAR

bir yorum bırakın

tr Türkçe
X
error: Uyarı: Sağ tıklamak ve kopyalamak için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için site menüsünde yer alan Soru-Cevap forumuna katılmanız ve 10 adet farklı başlık altında cevap yazmanız gerekmektedir. Giriş şifreniz 10 adet cevabınız sonrası tarafınıza iletilir.