Engelli Maaşı Başvuru Dilekçesi

ADANA VALİLİĞİ SEYHAN KAYMAKAMLIĞI

….. SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI BAŞKANLIĞI’NA

 

2022 Sayılı Kanun hükümleri uyarınca, …… Devlet Hastanesi Sağlık Kurulu tarafından verilen 585 sayılı ve 22.01.1986 günlü sağlık kurulu raporuna göre; görme engelli olarak % 73 oranında, sürekli maluliyet oranına ilişkin rapor verilmiştir.

Söz konusu rapora göre, kurumunuzca,tarafıma 2022 Sayılı Yasa hükümlerine göre, engelli aylığı bağlanıştır.

Ancak, kurumunuzca, söz konusu engelli maaşı bağlanması talebimizin, ….. ilçesi ikamet sınırları içerisinden, Çarşamba ilçesine alınması nedeniyle kesilmiştir.

Bilahare, ikametgahım, aşağıda belirtilen adreste, …… ilçsi mülki sınırları içerisinde bulunmaktadır.

30.03.2013 tarihli ve 28603 sayılı resmi gazete ile yayımlanan Özürlülük Ölçütü, sınıflandırması Ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmeliğin 18/1. Maddesi ile 2022 Sayılı Yasa hükümlerine göre; ….. Devlet Hastanesi Sağlık Kurulu tarafından verilen 585 sayılı ve 22.01.1986 günlü sağlık kurulu raporu geçerli olup

Tarafıma tekrar 2022 Sayılı Yasa, 25.01.2013 tarihli ve 28539 sayılı resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren, 65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz Ve Kimsesiz Türk Vatandaşları İle Engelli Ve Muhtaç Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Yönetmelik hükümleri ve diğer yasal mevzuat çerçevesinde, tarafıma engelli (özürlülük) maaşı bağlanması ve bu zamana kadar alamadığım ve hak ettiğim ödenmeyen maaş miktarının tarafıma ödenmesini saygılarımla arz ve talep ederim. 01.04.2019

 

                                                                                             (İsim-Soyisim)

                                                                                   TC NO:

ADRES:

Bu makaleyi sosyal medyada paylaşarak sitemize katkıda bulunabilirsiniz.
    Generic placeholder image
    Avukat Saim İncekaş
    Avukat Saim İncekaş Avukatlık Ofisi'nde kurucu avukat.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, puan: 5,00 üzerinden 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

tr Türkçe
error: Uyarı: Sağ tıklamak için üye olabilirsiniz !! Üye olabilmek için tarafımızdan referans kodu almanız gerekmektedir.