En İyi Adana Boşanma Avukatını Seçerken 7 Kriter

Eyl 13, 2020 | Boşanma Avukatı

Boşanma durumuyla karşı karşıya kaldığınızda ne yapacağınızı şaşırır bir hale gelirsiniz. Pek azımız daha önce mahkemeyi ilgilendiren bir durumla karşılaşmıştır. Çevremize sorduğumuzda ise boşanma davalarının çok uzun ve masraflı olduğunu duymaktayız. Bu nedenle doğru ve en iyi avukatı bulmak için çaba sarf etmekteyiz. Çünkü doğru Adana’da doğru boşanma avukatını bulduğunuzda gerek zaman gerek ise masraftan tasarruf etmiş olacaksınız! Aksi taktirde duygusal ve ekonomik yönden boşanma süreci bir kabusa dönebilir. Doğru boşanma avukatını ararken hangi noktalara dikkat etmeniz gerektiğini bilmiyorsanız bu yazımız tam da sizler için!

Aşağıdaki 7 kriteri takip ederek kendiniz için en iyi ve en doğru boşanma avukatını bulabilirsiniz:

1-) Gerçekçi olun.

Öncelikle boşanma sürecinin ne anlama geldiğini ve ne gibi sonuçları olduğuna hakim olmalısınız. Boşanma sonucunda eşler arasındaki malların paylaşımı yapılır, 18 yaşından küçük çocuk var ise velayeti hakkında karar verilir ve nafaka hakkında karar verilir. Boşanma avukatınızın sahip olduğu beceri ise bu süreçte sizi en iyi şekilde temsil etmek, sürecin uzamasını engelleyecek adımlar atmak, gözden kaçan detayları ortaya koymaktır. Her ne kadar siz avukatınızın aynı zamanda sinirinizi, hayal kırıklarınızı ve acınızı dinlemesini isteseniz de avukatın görevi sadece yasal işlemleri yerine getirmektir. Çoğu avukat saatlik ücretlendirme şeklinde çalışır, duygusal anlamda çok derin ve evliliğin henüz ilk yıllarında gerçekleşmiş olaylara dalıp giderseniz bu sizin cebinizi yakan bir durum olur. Özet olarak avukatınızın en önemli görevli yasal işlemleri sizin adınıza takip etmektir. Eğer avukatınızdan aynı zamanda acınızı dindirmesini, duygusal anlamda size iyi gelmesini bekliyorsanız o halde çok daha fazla seçici olmanızı öneririm. Öyle ki bunu başarabilecek avukat sayısı oldukça az ve talep ettikleri ücretler ise bir o kadar yüksektir.

2-) Amaç odaklı düşünün.

Boşanmadaki ilk amacınız sorunsuz, çekişmesiz ve en az hasarla boşanma kararının alınması olmalıdır. Duygularınızın süreci yokuşa sürmesine izin vermeyin. Somut olaylar üzerinden somut çözümler bulunmasını talep edin. Sürece duygularınızı karıştırdıkça boşanma davası uzayacak, daha acı verici ve ekonomik anlamda masraflı olacaktır. Dolayısı ile odak noktanız bir an önce boşanmak olmalı. Tabii boşanırken de en az ekonomik zararla bu işin içinden çıkmalısınız. Bunun için anlaşmalı boşanma mı yoksa çekişmeli boşanma mı sizin için daha mantıklı olacak? bunu düşünmelisiniz.

3-) Ne istediğinizi bilin.

Çekişmeli boşanmak için alelacele bir taleple avukata gitmeden önce “anlaşmalı” olarak boşanmanın sizin için mümkün olup olmadığını düşünün. Bu hususu avukatınız ile de tartışın. Eğer ekonomik anlamda her iki eş de bağımsız ise, müşterek çocuk yok ise bu durumda anlaşmalı boşanmayı düşünebilirsiniz. Avukatınız bu aşamada bir “uzlaştırmacı” görevi üstlenebilir. Anlaşmalı olarak boşanmanın sizin için artılarını ve eksilerini ele alın, ne istediğinizi tam olarak kavrayın.

4-) En az 3 farklı avukat ile görüşün.

İlk görüştüğünüz avukatla direkt anlaşmayın. Tüm avukatlar aynı değildir, avukatlar da bir insandır ve maalesef iyisi de vardır kötüsü de. Boşanma avukatınıza karar vermeden önce en az 3 farklı avukatla görüşün. Aile hukuku ve boşanma hakkında uzman bir avukat aramalısınız. En ideal avukat hukuki bilgisi yüksek ve deneyimini sizinle paylaşabilen avukattır. Sizin sürecin nasıl ilerleyeceğini anlamnızı sağlar, taraflarla iyi iletişim kurar, problemleri yaratıcı bir şekilde çözer ve yargılama sürecine hakim olmalıdır. Bu nedenle yerel çevrenizde size yakın bir avukatı tercih etmelisiniz. İletişim bu şekilde daha sağlıklı olur. Anlattığımız şekildeki potansiyel avukatları nasıl bulabilirsiniz? Öncelikle çevrenize sormanızda fayda var, ancak internetten de kurumsal ve güvenilir boşanma avukatlarının internet sitelerini inceleyerek işlerinde ne kadar iyi olduklarını anlayabilirsiniz. Özellikle Google Yerel İşletmelerde yer alan avukatlar hakkında yapılan yorum sayısı ve yorumların içeriğini inceleyerek fikir sahibi olmanız mümkün.

5-) Avukatınızla yüz yüze görüşme sağlayın ve onun hakkında araştırma yapın.

İlk telefon görüşmesiyle başlayın. Onlara aile hukuku içindeki deneyimlerini ve uzmanlıklarını sorun. Onlara genellikle ne tür bir müşteriyi temsil ettiklerini sorun. Onlara oranlarını sorun. Boşanma avukatlarının çoğu saatlik ücret alır ve önceden alınan bir ücret olan bir avukat gerektirir. Bazı avukatlar ayrıca beklenen yerleşim yerlerine göre ücretler konusunda pazarlık yapacaklar. Maliyet aralığınızın dışındaysa, bir toplantıyla zamanınızı (veya onlarınkini) boşa harcamayın. Çoğu boşanma avukatı, özel durumunuzu ve yasal yaklaşımlarının ne olacağını tartışmak için ücretsiz bir danışmanlık sağlar. Mümkün olduğunca çok hukuki tavsiye almak için bundan yararlanın! Tipik olarak, görüştüğünüz avukat, davanızla ilgili günlük sorunları ele almayacaktır, bu nedenle bunu yapacak meslektaşınız veya ortağınızla görüşmeyi isteyin. Boşanma süreci ayrıca finansal uzmanları, ebeveynlik koordinatörlerini, koç kolaylaştırıcılarını ve adli tıp uzmanlarını içerebilir. Avukatınızın bu kaynaklara erişimini öğrenin ve eğer varsa, genel maliyeti etkileyeceği için sizin davanızla ilgili olabilir. Ve duruşmaya gitme niyetiniz olmasa bile, avukatın duruşma kayıtlarına ve mahkemedeki başarı geçmişine bakın. Bu geçmiş performans, avukatınızın müzakeredeki başarısının bir göstergesidir.

6-) Verilen taahhütlere aldanmayın.

Ne yazık ki, birçok avukat size sadece anlaşmayı tamamlamak için duymak istediklerinizi söyleyecektir. Bu senin hayatın olsa da, onlar için bir iş. Bu süreçte hiçbir garanti yoktur, bu nedenle bir avukat söz veriyorsa buna inanmayın. Bir avukat yüksek profilli müşteriler hakkında konuşursa veya diğer vakalara dayanarak gizli bilgileri ifşa ederse, büyük olasılıkla size de aynısını yapacaklardır. Görüştüğünüz diğer boşanma avukatlarına karşı saygılı değillerse, bu onların da sizin için olmayacağının bir işaretidir. Ve konsültasyonunuz sırasında dikkatleri sürekli olarak telefon görüşmeleri ve e-postalarla dağılırsa ve tek dikkatlerini size odaklayamazlarsa, boşanma davanız sırasında büyük olasılıkla olmayacaktır. Seçtiğiniz avukatın sektörün mesleki etik kurallarına göre hareket ettiğinden ve size hak ettiğiniz saygı ve ilgiyle davrandığından emin olun. Bu onların işi olabilir, ama bu senin hayatın.

7-) Seçiminizi yapın.

Sizi temsil etmeyi seçtiğiniz boşanma avukatı yerel, profesyonel, bilgili, duyarlı ve iyi iletişim kuruyor. Bu avukat, güvendiğiniz ve rahat hissettiğiniz biri. Bu avukat, boşanma konusundaki temel felsefenizi destekler ve size uygun bir tarzı vardır. Bu avukat, çocuklarınızın önemini kabul eder ve mantıksız nafaka talepleri veya velayet düzenlemeleri yapmayarak onları yasal süreçte birinci sıraya koyar. Bu avukat uygun fiyatlı. Boşanma, son derece kişisel ve duygusal bir süreçtir ve sonucu hayatınız üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir. Bu önemli bir karardır ve bu süreçte hiçbir garanti yoktur. Ancak, bu adımları izlerseniz, doğru olanı bulacaksınız – istediğinizi dinleyen, size iyi tavsiyelerde bulunan ve gönülden en çok ilgilendiğiniz kişiyi.

Avukat Saim İNCEKAŞ ayrılık ve boşanma davalarında uzman avukat, aynı zamanda uzlaştırmacı olarak boşanan çiftlere bu zorlu süreçte yardım etmektedir. Boşanma kararınızı en doğru şekilde vermek için kendisiyle iletişime geçmenizde fayda vardır. Bu şekilde süreci en az hasarla atlatmanız mümkün olur. https://av-saimincekas.com internet sitesinden Avukat Saim İNCEKAŞ – Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosuyla iletişime geçebilirsiniz. Aynı zamanda İncekaş Hukuk Bürosu adresi şu şekildedir: Kayalıbağ Mahallesi, Ziya Algan İş Merkezi K:5 D:41, Seyhan/Adana

 

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En İyi Adana Boşanma Avukatını Seçerken 7 Kriter

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir. Bilginin fonlanması ve geliştirilmesi amacıyla sitemize kayıtlı olmayan ziyaretçilerimizin günlük 3 makale görüntüleme hakkı bulunmaktadır.