Emniyet Genel Müdürlüğünden Vekalet Ücreti Talebi

Şub 17, 2019 | DİLEKÇELER

T.C.

EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE

02.02.2018

Konu : Vekalet ücretinin ödenmesi talebi hakkındadır.

 

Müvekkilimiz tarafından Müdürlüğünüze karşı  T.C. Gaziantep Bölge İdare Mahkemesi 1. İdari Dava Dairesi’nin Esas, Karar sayılı dosyasında dava ikame edilmiştir. Dosyaya sunduğumuz delillerimizi inceleyen Mahkemece 27.12.2017 tarihinde davamız kabul edilmiş olup, yine aynı tarihli gerekçeli kararında “yargılama giderinin haklılık oranına göre 153,00 TL’si ile A.A.Ü.T uyarınca belirlenen 990,00 TL avukatlık ücretinin davalı idareden alınarak davacıya ödenmesine…” karar verilmiştir. (

Bilindiği üzere, Anayasa m.138/4 ve İdari Yargılama Usûlü Kanunu m.28’de “yasama ve yürütme organları ile idare, mahkeme kararlarına uymak zorundadır; bu organlar ve idare, mahkeme kararlarını hiçbir suretle değiştiremez ve bunların yerine getirilmesini geciktiremez.” hükmü düzenlenmiştir.

Bu itibarla, ilgili hükümler çerçevesinde T.C. Gaziantep Bölge İdare Mahkemesi Birinci İdari Dava Dairesi’nin Esas, Karar sayılı ilamı  doğrultusunda 153,00 TL yargılama gideri ile 990,00 TL avukatlık ücretinin aşağıda yer alan hesabımıza yatırılmasını arz ve talep ederiz.

Saygılarımızla,                                                             

Davacı Vekili

 

Avukat Saim İNCEKAŞ – Adana Avukatlık ve Hukuk Ofisi

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Vasiyetname Nasıl Okunur ve Yorumlanır

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir. Bilginin fonlanması ve geliştirilmesi amacıyla sitemize kayıtlı olmayan ziyaretçilerimizin günlük 3 makale görüntüleme hakkı bulunmaktadır.