Emlakçı yer gösterme belgesi örneği

Ara 8, 2019 | Tapu-Gayrimenkul Avukatlığı

KİRALIK TAŞINMAZ SÖZLEŞMESİ

../../……

I) Kiralık daire ( ), dükkan ( ) görmek amacıyla …… Emlak İnş. Tic. Ltd. Şti.’ne müracaat etmiş bulunmaktayım. II no.lu paragrafta yazılı olan taşınmazların kiralık olduğu tarafıma bildirilmiş ve …… Emlak Ltd. Şti. tarafından bunlar bana gösterilmiştir. Bu taşınmazlardan herhangi birisi benim tarafımdan veya eşim tarafından veya 3. Dereceye kadar kan ve sihri hısımlarımdan birisi tarafımdan veya ortağı/sahibi/mensubu bulunduğum bir tüzel kişilik tarafından veya II no.lu paragrafta isimleri yazılı kişilerden birisi tarafından kiralandığı taktirde bir kira bedeli olan …… YTL’nı komisyon bedeli olarak …… Emlak Ltd. Şti.’ne ödemeyi şimdiden mahkeme önünde sözle, değilse bir örneği karşı tarafa tebliğ edilecek dilekçeile yazılı olarak yapılır; kabul eden taraf mahkûm olmuş gibi yargılama giderlerini ödemek zorundadır; ancak davalı, durumu ile kendisine karşı dava açılmasına neden olmamışsa ve ilk duruşmada  davacının iddiasını kabul ederse, yargılama gideri ödemez. “>kabul ve taahhüt ediyorum. Bu taşınmazlardan birisi bu protokolde zikredilen kişilerden herhangi birisine şahsım kanalıyla veya başka bir tellal kanalıyla kiralansa da yukarıda yazılı olan tellaliye ücretini ödemeyi kabul ve taahhüt ediyorum. II) …… Emlak Ltd. Şti.’nce Tarafıma Gösterilen Taşınmazlar Taşınmaz                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     Bir Kira Karşılığı Komisyon Bedeli 1)      ……………………………………………………………………………………………… 2)     ……………………………………………………………………………………………… 3)     ……………………………………………………………………………………………… 4)     ……………………………………………………………………………………………… 5)     ……………………………………………………………………………………………… III)   Benimle Birlikte Bu Taşınmazı Gören Kişiler 1) 2) 3) Kiralamak İsteyenin Adı Soyadı    : Tel. Ev           :                       İş: Adresi            : İmzası            :

Adana Avukatı Saim İNCEKAŞ

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Emlakçı yer gösterme belgesi örneği

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir. Bilginin fonlanması ve geliştirilmesi amacıyla sitemize kayıtlı olmayan ziyaretçilerimizin günlük 3 makale görüntüleme hakkı bulunmaktadır.