Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerini yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Emekli olunca ayrılacağını söylemek duygusal şiddet oluşturmakla boşanma sebebidir- Yargıtay Kararı

Emekli olunca ayrılacağını söylemek duygusal şiddet oluşturmakla boşanma sebebidir

Yapılan soruşturma ve toplanan delillerle, davalı-davacı kadınm eşine kötü davranmasına, sevmediğini, yaşlandığında bakamayacağım, emekli olunca ayrılacağım söylemesine, evlilik birliğinin üzerine yüklediği yükümlülükleri gereği gibi yerine getirmemesine ve son olayda da darp etmesine karşılık davacı-davalı kocamn da son olayda eşini darp ettiği, evlilik birliğinin temelinden sarsılmasına neden olan olaylarda davalı-davacı kadının daha ağır kusurlu bulunduğu ve Türk Medeni Kanunu 166/2. madde koşullarının oluştuğu anlaşıldığından davalı-davacı kadının boşanma davasının da kabulüne karar verilmesi gerekirken yazılı şekilde reddine karar verilmesi isabetsiz olmuştur. (Y2HD, 18.05.2011, E. 2010/7565, K. 2011/8741.)

Kaynak: https://www.yargitay.gov.tr/

Son düzenleme tarihi 16 Mart 2020 23:26

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.