Elektrik Borcuna İtiraz Dilekçesi Örneği

Oca 18, 2020 | İcra Hukuku

Elektrik Borcuna İtiraz Dilekçesi Örneği

ADANA X İCRA MÜDÜRLÜĞÜ’NE

 

                                                                                                                                                                                          

DOSYA NO               : 

 

İTİRAZ EDEN

BORÇLULAR          :   

 

VEKİLİ                     :

ALACAKLI             : 

 

VEKİLİ                     :  Av.

KONUSU :   Sair itiraz haklarımız saklı kalmak üzere, takibe, borca, borç miktarına, işlemiş faize  ve oranına  itirazlarımızın  sunulması, itirazlarımız çerçevesinde takibin durdurulmasına karar verilmemesi istemidir.

AÇIKLAMALAR :  Müvekkilim aleyhinde   takip başlatılmış  olup, sair itiraz haklarımız saklı kalmak üzere yetkiye, takibe, borca, işlemiş faize ve oranına itiraz  ediyoruz. İtirazlarımız çerçevesinde takibin durdurulmasına karar verilmesini talep ediyoruz. Şöyle ki;  

1- Alacaklının icra takibinde belirttiği adreste kullanılan elektriğe ait abonelik sözleşmesi müvekkile ait değildir. Ayrıca elektriğin kaçak kullanıldığına dair, kaçak kullanım tutanağı da yapılmamış olup kabul etmemek kaydı ile söz konusu borç usulsüzdür.

2-Müvekkilin takip alacaklısına ödemekle yükümlü olduğu borcu bulunmamaktadır. Alacak likit olmadığından böyle bir alacak iddiası ile doğrudan icra takibi açılması usule ve yasaya aykırıdır. Bu nedenlerle takibe, borca, borç miktarına  açıkça itiraz ediyoruz.

3- Faiz talebi ve oranı, takip tarihine kadar hesaplanan faiz miktarı, takipten sonra talep edilen oran hukuki değildir, yasal hadlerin üzerindedir. Takipten evvel temerrüt oluşmadığı için takip tarihinden evvelki döneme ait faiz talebi usule aykırıdır. Bu nedenlerle, faiz istemine, oranına, takibe kadar işlemiş faiz alacağı talebine açıkça itiraz ediyoruz.                       

 

SONUÇ VE İSTEM: Yukarıda  açıkladığımız  nedenlerden, sair itiraz haklarımız saklı kalmak üzere takibe, borca, borç miktarına,  faiz  istemine, oranına  işlemiş faiz alacağı talebine itirazlarımızı sunuyoruz. İtirazlarımız  çerçevesinde  takibin durdurulmasına  karar  verilmesini ve gereğini gereğini saygı ile bilvekale talep ederiz.

                                                                                            İtiraz Eden Borçlu

                                                                                               Vekili Av.

 

Eki : Vekaletname

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Uyarı: Bu işlem için giriş yapmanız gerekmektedir. Üst menüde yer alan üye giriş sayfasından ücretsiz giriş yapabilirsiniz.