El Koyma Kararına İtiraz Dilekçesi Örneği

El Koyma Kararına İtiraz Dilekçesi

El Koyma Kararına İtiraz Dilekçesi

ADANA AĞIR CEZA MAHKEMESİ BAŞKANLIĞINA

                                                                                                                                

DOSYA NO                   : … Esas

 

EL KOYMA KARARININ KALDIRILMASINI

TALEP EDEN SANIK : …. (T.C. No: …)

MÜDAFİİ                       : Av. Saim İNCEKAŞ
Çınarlı Mahallesi, Ziyapaşa Bulvarı No: 78 GÜNEP Ziyapaşa İş Merkezi K:10, D:1001, SEYHAN/ADANA

KONU                             : Sanık … ve aile bireylerinin taşınır mallarına ilişkin el konulması kararının CMK madde 131 gereği muhafazasına gerek kalmaması sebebiyle iadesinin talebinden ibarettir.

AÇIKLAMALAR   :

 

  1. … Cumhuriyet Başsavcılığının … tarih ve … Soruşturma sayılı yazıları ile; … Sulh Ceza Hakimliğinin … gün ve … sayılı kararında; sanık … ikametinde CMK 116 ve devamı maddeleri gereğince 1 defaya mahsus olmak üzere ARAMA YAPILMASI ve arama neticesinde ele geçirilmesi muhtemel dijital materyaller, silah, örgütsel dökümanlar gibi suç unsurlarına CMK 127 ve devamı maddelerince EL KONULMASI istenilmiştir.

  1. Bahsi geçen ilgi sayılı kararlar neticesinde; … eşi … ait 1 adet …marka … seri numaralı, … IMEI numaralı tuşlu cep telefonu ile bu telefona takılı vaziyette … ibaresi bulunan sim kart; … kendisine ait olduğunu beyan ettiği … marka … Seri numarası tam olarak okunamayan … IMEI numaralı cep telefonu ve bu telefona takılı vaziyette üzerinde … ibaresi bulunan sim kart; … kendisine ait olduğunu beyan ettiği … marka … seri numaralı … IMEI numaralı cep telefonu ve bu telefona takılı vaziyette üzerinde … ibaresi bulunan sim kart; 1 adet beyaz renkli … ibaresi bulunan … marka 8GB Flash Bellek; 1 adet üzerindeki yazıları okunamayan 16GB kapasiteli Flash Bellek; … marka siyah ve gri renkli …seri numaralı Dizüstü Bilgisayar muhafaza altına alınmıştır.

  1. Dosya muhteviyatından da anlaşılacağı üzere söz konusu taşınırlarla ilgili gerekli incelemeler yapılmış olmakla beraber herhangi bir suç unsuruna rastlanmamıştır. CMK madde 131 ‘’Şüpheliye, sanığa veya üçüncü kişilere ait el konulmuş eşyanın soruşturma, kovuşturma bakımından muhafazasına gerek kalmaması veya müsadereye tabi tutulamayacağının anlaşılması halinde re’sen veya istem üzerine geri verilmesine Cumhuriyet savcısı, hakim veya mahkeme tarafından karar verilir.’’ hükmü gereğince somut olayda marka/model/seri numarası yazılan taşınırların müvekkilim … iadesi gerekmektedir.

 

  • SONUÇ ve TALEP: Yukarıda izah etmeye çalıştığımız ve re’sen göz önünde bulundurulacak nedenlerle; müvekkilim … ve aile bireylerinin ikametinde yapılan arama neticesinde el konulan taşınırlar hakkında EL KOYMA KARARININ İTİRAZEN KALDIRILMASINI ve bahsi geçen taşınırların tarafımıza İADE EDİLMESİNİ saygılarımla arz ve talep ederim. (Tarih)

 

                                                                                     …

                                                                                                               Müdafii

                                                                                                        Av. …

                                                                                                                    

Bu makaleyi sosyal medyada paylaşarak sitemize katkıda bulunabilirsiniz.
    Generic placeholder image
    Avukat Saim İncekaş
    Avukat Saim İncekaş Avukatlık Ofisi'nde kurucu avukat.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, puan: 5,00 üzerinden 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

tr Türkçe
X
error: Uyarı: Sağ tıklamak için üye olabilirsiniz !! Üye olabilmek için tarafımızdan referans kodu almanız gerekmektedir.