El Koyma Kararına İtiraz Dilekçesi Örneği

Şub 21, 2019 | Ceza Hukuku, DİLEKÇELER

El Koyma Kararına İtiraz Dilekçesi

ADANA AĞIR CEZA MAHKEMESİ BAŞKANLIĞINA

                                                                                                                                

DOSYA NO                   : … Esas

 

EL KOYMA KARARININ KALDIRILMASINI

TALEP EDEN SANIK : …. (T.C. No: …)

MÜDAFİİ                       : Avukat Saim İNCEKAŞ- Turhan Cemal Beriker Bulvarı, Ziya Algan İş Merkezi No:9 K:5 D:41, 01010 Seyhan/ADANA

 

KONU                             : Sanık … ve aile bireylerinin taşınır mallarına ilişkin el konulması kararının CMK madde 131 gereği muhafazasına gerek kalmaması sebebiyle iadesinin talebinden ibarettir.

AÇIKLAMALAR   :

 

  1. … Cumhuriyet Başsavcılığının … tarih ve … Soruşturma sayılı yazıları ile; … Sulh Ceza Hakimliğinin … gün ve … sayılı kararında; sanık … ikametinde CMK 116 ve devamı maddeleri gereğince 1 defaya mahsus olmak üzere ARAMA YAPILMASI ve arama neticesinde ele geçirilmesi muhtemel dijital materyaller, silah, örgütsel dökümanlar gibi suç unsurlarına CMK 127 ve devamı maddelerince EL KONULMASI istenilmiştir.

 

  1. Bahsi geçen ilgi sayılı kararlar neticesinde; … eşi … ait 1 adet …marka … seri numaralı, … IMEI numaralı tuşlu cep telefonu ile bu telefona takılı vaziyette … ibaresi bulunan sim kart; … kendisine ait olduğunu beyan ettiği … marka … Seri numarası tam olarak okunamayan … IMEI numaralı cep telefonu ve bu telefona takılı vaziyette üzerinde … ibaresi bulunan sim kart; … kendisine ait olduğunu beyan ettiği … marka … seri numaralı … IMEI numaralı cep telefonu ve bu telefona takılı vaziyette üzerinde … ibaresi bulunan sim kart; 1 adet beyaz renkli … ibaresi bulunan … marka 8GB Flash Bellek; 1 adet üzerindeki yazıları okunamayan 16GB kapasiteli Flash Bellek; … marka siyah ve gri renkli …seri numaralı Dizüstü Bilgisayar muhafaza altına alınmıştır.

 

  1. Dosya muhteviyatından da anlaşılacağı üzere söz konusu taşınırlarla ilgili gerekli incelemeler yapılmış olmakla beraber herhangi bir suç unsuruna rastlanmamıştır. CMK madde 131 ‘’Şüpheliye, sanığa veya üçüncü kişilere ait el konulmuş eşyanın soruşturma, kovuşturma bakımından muhafazasına gerek kalmaması veya müsadereye tabi tutulamayacağının anlaşılması halinde re’sen veya istem üzerine geri verilmesine Cumhuriyet savcısı, hakim veya mahkeme tarafından karar verilir.’’ hükmü gereğince somut olayda marka/model/seri numarası yazılan taşınırların müvekkilim … iadesi gerekmektedir.

 

 

  • SONUÇ ve TALEP: Yukarıda izah etmeye çalıştığımız ve re’sen göz önünde bulundurulacak nedenlerle; müvekkilim … ve aile bireylerinin ikametinde yapılan arama neticesinde el konulan taşınırlar hakkında EL KOYMA KARARININ İTİRAZEN KALDIRILMASINI ve bahsi geçen taşınırların tarafımıza İADE EDİLMESİNİ saygılarımla arz ve talep ederim. (Tarih)

 

                                                                                     …

                                                                                                               Müdafii

                                                                                                        Av. …

                                                                                                                    

Avukat Saim İNCEKAŞ – Adana Avukatlık ve Hukuk Ofisi

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Vasiyetname Nasıl Okunur ve Yorumlanır

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Uyarı: Bu işlem için giriş yapmanız gerekmektedir. Üst menüde yer alan üye giriş sayfasından ücretsiz giriş yapabilirsiniz.