Eksik Kira Ödemesi İhtarname Örneği

May 14, 2019 | Kira Hukuku Avukatlığı

ADANA ( ) NOTERLİĞİ’ NE

İHTARNAME

İHTAR EDEN                      :                                             

İHTAR EDİLEN                  :

 

KONU                                   :… ile yapılan kira akdinde belirtilen kira bedelinin eksik yatırılması sebebi ile ödenmeyen 198,89TL  kira parasının ödenmesi istemli, ödenmemesi halinde gerekli yasal işlemlere başvurulacağına ilişkin ihtarnamedir.

AÇIKLAMALAR:

1-)… ile 01.05.2016 tarihli 10(on) yıllık kira akdi düzenlenmiştir. Kira sözleşmesinin 4. Maddesine göre, Kira parası devam eden yıllarda Türkiye İstatistik Kurumu’nun ilgili kira artış ayında on iki aylık ortalamalara göre (yıllık) açıklayacağı hesabıyla artırılacaktır. Kira bedelinin artırılması her yılın nisan ayı kirasında uygulanacaktır.

 2-) .. yılı Mart ayı kira bedeli olarak 08.04.2019 tarihinde net ….TL tarafımıza yatırmıştır. Türkiye İstatistik Kurumuna göre 2019 Nisan ayında açıklanan üfe oranı yıllık %30.12 ve tüfe oranı yıllık %19.50’dir. Nisan ayı kirasındaki artış oranı kira sözleşmesine göre ….dir. Kısaca artırılması gereken oran…’dir. Bu oranın uygulanması ile nisan ayı kira bedeli net ….TL’dir. Ancak 07.05.2019 tarihinde yatırılan nisan ayı kira bedeli net …..3TL’dir. Nisan ayı kira bedeli 198,89TL eksik yatırılmıştır.

3-) Eksik yatırılan kira bedelini iş bu ihtarnamenin tarafınıza ulaştığı gün içerisinde tarafıma yatırılmasını, ödeme yapılmaması durumunda; ödemenin yapılması için gerekli yasal merciilere başvuruda bulunacağımı tarafınıza ihtar ederim.

 

  İhtar Eden                

SAYIN NOTER;

Üç suretten ibaret olan işbu ihtarnamenin bir suretinin dairenizde saklanmasını, bir suretinin muhataba possta tebliğini ve muhataba tebliğ şerhini havi bir suretinin de tarafıma verilmesini saygı ile ihtar eden olarak talep ederim. ….                                                                                                   

 

Av. Saim İNCEKAŞ – Adana Merkezli Avukatlık ve Hukuk Ofisi

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Vasiyetname Nasıl Okunur ve Yorumlanır

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir.