Ek Kovuşturmaya Yer Olmadığına Dair Karara İtiraz

Ağu 8, 2020 | Ceza Hukuku

Ek Kovuşturmaya Yer Olmadığına Dair Karara İtiraz Dilekçesi

ADANA SULH CEZA MAHKEMESİ’NE

Gönderilmek Üzere

ADANA CUMHURİYET SAVCILIĞI’NA

 

SORUŞTURMA NO : 

İTİRAZ EDEN MÜŞTEKİLER MÜVEKKİLİ : 

ŞÜPHELİLER :

D.KONUSU : Savcılık tarafından … tarihinde verilen Ek Kovuşturmaya Yer Olmadığına Dair Karar’a (KYOK) itirazımızdan ibarettir.

AÇIKLAMALAR :

Müvekillerim … dosyaya konu olan olayla alakalı olarak … Polis Merkezi Amirliği ’ n de ifadelerini vermiştir. Müvekkillerimin ifadeleri gayet tutarlı ve sarih bir şekilde tutanaklara geçirilmiştir. Nitekim olay aynen müvekkillerimizin  izahat  verdikleri gibi vuku bulmuştur. Fakat eksik inceleme ve araştırma yapılmıştır.

Savcılık tarafından müvekkillerimin şikayetçisi olduğu olayla ilgili “soyut iddia dışında delil bulunmadığı” gerekçesiyle, şüpheli hakkında . tarihinde ek takipsizlik kararı (kovuşturmaya yer olmadığına dair karar) verilmiştir.

Halbuki ifadelerde belirtildiği üzere ; müvekkilerim şüphelilerin geliş amaçlarının belli olduğunu bildiğinden evine özellikle şüphelileri sokmamıştır. Olayın evin önünde cereyan etmesi ise tamamen karşı tarafın tehdit ve hakaretleri sonucu meydana gelmiş, şahıslar müvekkillerimize küfür ve hakaretlerde bulunmuştur. Olayın yaşandığı esnada şüphelilerden bıçak çıkararak tehdit ve hakaretlerine devam etmiş,  ise bu duruma müdahale etmemiş aksine hakaret ve tehditlerine devam etmiş, tepkisiz kalarak oluşabilmesi muhtemel yaralanma durumuna kayıtsız kalmıştır. Şüpheliler müştekilerin evinin önüne kadar gelmiş, arbede çıkarmışlar, hakaret ve tehditlerini sürdürmüştür.

Bilakis olayda kamera görüntülerini veren apartman görevlisi …’nın beyanı alınmamıştır. Ek olarak bahsi geçen bıçağın … ın elinde bulunmasından dolayı müvekkilim … oluşması muhtemel olumsuz bir durumun önüne geçmek amacıylal isimli şahsı telkin etmeye çalışmış ve bıçağı bırakması için ikazda bulunmuştur ….simli şahıs ise müvekkilim … bu arbede esnasında elinden yaralamıştır.Müvekkilim ’ün elinin yaralandığı sabit olup bu husus bıçağın ..in elindeyken bıçağın metal kısmından tutup alırken olması, karşı tarafın silahla yaptığı tehditin ispatıdır.

Olayın yaşandığı yerin açık bir alan olması, apartman önü olması hasebi ile görenlerde olmuştur. Görgü şahitlerinden ve ayrıntılarından haberdar olan tanıklardan birinin ad-soyad ve adres bilgileri aşağıdadır:

Tanık

SONUÇ VE İSTEM : Yukarıda izah ettiğim üzere;

Olayın tanığı olan kişiler dinlenmeden eksik soruşturmayla kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verilmiştir, bu nedenle delillerin toplanması için Kovuşturmaya Yer Olmadığına Dair Kararın kaldırılmasını talep ederiz. tarih

Müşteki Vekili

Ek Kovuşturmaya Yer Olmadığına Dair Karara İtiraz

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

blank

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Uyarı: Bu işlem için giriş yapmanız gerekmektedir. Üst menüde yer alan üye giriş sayfasından ücretsiz giriş yapabilirsiniz.