Ek kovuşturmaya yer olmadığına dair karara itiraz dilekçesi

Kas 23, 2020 | Ceza Hukuku

ADANA NÖBETÇİ SULH CEZA HAKİMLİĞİNE

Gönderilmek Üzere

ADANA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA

DOSYA NO:

İTİRAZ EDEN

MAĞDURLAR:

VEKİLİ:

MÜŞTEKİ:

ŞÜPHELİ:

TEBLİĞ TARİHİ:

KONU: Adana Cumhuriyet Başsavcılığının … Soruşturma dosyasında … tarihli şüpheli hakkında hakaret suçundan dolayı Ek Kovuşturma Yapılmasına Yer Olmadığı kararına karşı itirazlarımızın sunulması ve gerekli incelemenin yapılarak şüpheli hakkında gerekli cezanın verilmesi amacıyla kovuşturma yapılmasına karar verilmesi talebimizi içerir itiraz dilekçemizdir.

AÇIKLAMALAR:

Cumhuriyet Başsavcılığının … Soruşturma dosyasında … tarihli şüpheli hakkında hakaret suçundan dolayı Ek Kovuşturma Yapılmasına Yer Olmadığı Kararı tarafımıza … tarihinde tebliğ edilmiştir. Süresi içerisinde itiraz etmekteyiz. Verilen karar eksik inceleme ve araştırma sonucunda verilmiş olup hukuka aykırıdır. Şöyle ki, söz konusu olayda şüphelinin ettiği aile içinde yaşanan şiddet ile ilgili hakaretin belge, tanık ile ispatlanması hayatın olağan akışına aykırıdır.18 yaşından küçük mağdurların alınan ifadesinde ikisinin de hakareti belirttiği ve şikayetçi oldukları açıktır. Suç tarihi ile aynı gün yaşanan şiddet olayı neticesinde hakaret edilmesi hayatın olağan akışına uygundur. İş bu nedenle eksik inceleme sonucunda verilmiş olan ek kovuşturma yapılmasına yer olmadığı kararına itiraz etme zarureti doğmuştur.

SONUÇ VE İSTEM: Yukarıda açıklanan nedenler ve sayın savcılık makamının göz önünde tutacağı diğer hususlar ile Adana Cumhuriyet Başsavcılığının … Soruşturma dosyasında … tarihli şüpheli hakkında hakaret suçundan dolayı Ek Kovuşturma Yapılmasına Yer Olmadığı kararına karşı itirazlarımızın kabulü ile Ek kovuşturmaya yer olmadığı kararının kaldırılmasına ve şüpheli hakkında hakaret suçundan kamu davası açılmasına karar verilmesini saygılarımızla arz ve talep ederiz.

İTİRAZ EDEN MAĞDURLAR VEKİLİ

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Uyarı: Bu işlem için giriş yapmanız gerekmektedir. Üst menüde yer alan üye giriş sayfasından ücretsiz giriş yapabilirsiniz.