Duruşma Talepli Ceza İstinaf Dilekçesi

Mar 29, 2020 | Kovuşturma-Yargılama

Duruşma Talepli Ceza İstinaf Dilekçesi

X BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ

İLGİLİ DAİRESİNE

Sunulmak Üzere

X AĞIR CEZA MAHKEMESİ SAYIN BAŞKANLIĞI’NA

DURUŞMA TALEPLİDİR

          

 İSTİNAF YOLUNA BAŞVURAN

SANIKLAR              :

 

VEKİLİ                     :

 

KONU                       :

 

TEBLİĞ TARİHİ    :

AÇIKLAMALAR    :

 

 

Müştekiler, teşhis esnasında kendilerini baskı altında hissettiklerini ve teşhiste zorlanıp, emin olmadıklarını bu yüzden de tereddüte düştüklerini mahkeme beyan ederek şikayetlerinden vazgeçtiklerine dair dilekçe sunmuşlardır. Müvekkil sanıklar, müştekilerin göstermesiyle yakalanmamıştır. Müştekiler Emniyette başka şahısları teşhis etmiş de olabilirler. Buna ek olarak olayda yaş küçüklüğü nedeniyle çocuk mahkemesinde yargılanan diğer sanık da delil yetersizliği nedeniyle beraat etmiştir.

TALEP SONUCU    : Yukarıda açıklanan nedenlerle, atılı suçu işlediklerine dair somut herhangi bir delil bulunmayan müvekkil sanıkların, müştekilerin şikayetlerini geri almaları ve teşhiste tereddüte düşmeleri göz önüne alınarak beraatlarına karar verilmesi, sanıklar atılı suçu işlememiş olsalar da yerel mahkemenin cezalandırma yoluna giderek indirim tatbikine gerek görmeyişinin hatalı olduğu kanaatiyle yerel mahkeme tarafından verilen hükmün kaldırılmasına karar verilmesini vekaleten arz ve talep ederiz. Saygılarımızla.

İSTİNAF YOLUNA BAŞVURAN

SANIKLAR MÜDAFİİ

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.