Duruşma Talepli Ceza İstinaf Dilekçesi

Duruşma Talepli Ceza İstinaf Dilekçesi

X BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ

İLGİLİ DAİRESİNE

Sunulmak Üzere

X AĞIR CEZA MAHKEMESİ SAYIN BAŞKANLIĞI’NA

DURUŞMA TALEPLİDİR

     

İSTİNAF YOLUNA BAŞVURAN

SANIKLAR              :

VEKİLİ                     :

KONU                       :

TEBLİĞ TARİHİ    :

AÇIKLAMALAR    :

Müştekiler, teşhis esnasında kendilerini baskı altında hissettiklerini ve teşhiste zorlanıp, emin olmadıklarını bu yüzden de tereddüte düştüklerini mahkeme beyan ederek şikayetlerinden vazgeçtiklerine dair dilekçe sunmuşlardır. Müvekkil sanıklar, müştekilerin göstermesiyle yakalanmamıştır. Müştekiler Emniyette başka şahısları teşhis etmiş de olabilirler. Buna ek olarak olayda yaş küçüklüğü nedeniyle çocuk mahkemesinde yargılanan diğer sanık da delil yetersizliği nedeniyle beraat etmiştir.

TALEP SONUCU    : Yukarıda açıklanan nedenlerle, atılı suçu işlediklerine dair somut herhangi bir delil bulunmayan müvekkil sanıkların, müştekilerin şikayetlerini geri almaları ve teşhiste tereddüte düşmeleri göz önüne alınarak beraatlarına karar verilmesi, sanıklar atılı suçu işlememiş olsalar da yerel mahkemenin cezalandırma yoluna giderek indirim tatbikine gerek görmeyişinin hatalı olduğu kanaatiyle yerel mahkeme tarafından verilen hükmün kaldırılmasına karar verilmesini vekaleten arz ve talep ederiz. Saygılarımızla.

İSTİNAF YOLUNA BAŞVURAN

SANIKLAR MÜDAFİİ

Son düzenleme tarihi 20 Mayıs 2020 02:27

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Turhan Cemal Beriker Blv. No:7, Ziya Algan İş Merkezi Kat:5 Daire:41 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.