Duruşma Günü Verilmesi Talebi

Açılmış olan bir davada dilekçeler aşaması sona erdikten sonra ön inceleme için duruşma günü verilmelidir. Uygulamada kimi zaman mahkemeler dosyayı gözden kaçırmakta, işlemlerin gecikmesine sebebiyet vermektedirler. Bu gibi durumlarda mahkemeye görevini hatırlatmak mahiyetliyle duruşma günü verilmesi talepli dilekçe gönderilmelidir.

Bu yazımızda Adana avukatlarından Saim İncekaş tarafından duruşma günü verilmesi talebinin nasıl yapılacağı ve dilekçe örneği paylaşılmıştır.

Duruşma Günü Verilmesi Dilekçesi

AİLE MAHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİ’NE

DOSYA NO:                                                      

DAVACI-KARŞI DAVALI  :

VEKİLİ:                             

DAVALI-KARŞI DAVACI :

VEKİLİ:                             

KONU: Duruşma günü verilmesi hk.

AÇIKLAMALAR  : Yukarıda esas numarası belirtilen dosyanın dilekçeler teatisi aşaması tamamlanmış olup Hukuk Muhakemeleri Kanunu 139. madde uyarınca öninceleme için duruşma günü tayin edilerek taraflara bildirilmesini vekaleten saygılarımla talep ederim.

                                                               Davacı- Karşı Davalı Vekili

Son düzenleme tarihi 13 Nisan 2021 08:17

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Epistemofili teşhisi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulur.