Doğduğundan beri annesi yanında kalan küçüğün ana yanında kalmaya devam etmesinin sakıncalı olacağı yönünde dosyada inandırıcı delil yoksa yaşı gereği velayetin babaya verilmemesi gerekir- Yargıtay Kararı

Nis 22, 2020 | Velayet Yargıtay Kararları

Doğduğundan beri annesi yanında kalan küçüğün ana yanında kalmaya devam etmesinin sakıncalı olacağı yönünde dosyada inandırıcı delil yoksa yaşı gereği velayetin babaya verilmemesi gerekir

Müşterek çocuk Firdevs Nur 15.02.2004 doğumlu olup, yaşı gereği ana bakım ve ilgisine muhtaçtır. Doğduğundan beri annesi yanında kalan küçüğün, ana yanında kalmaya devam etmesinin bedeni, fikri, ahlaki gelişmesine engel olacağı yönünde dosyada inandırıcı delil de bulunmadığı halde, velayetin yazılı şekilde babaya verilmesi doğru görülmemiştir. (Y2HD, 02.05.2011, E. 2010/6414, K. 2011/7500.)

Kaynak: https://www.yargitay.gov.tr/

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir. Bilginin fonlanması ve geliştirilmesi amacıyla sitemize kayıtlı olmayan ziyaretçilerimizin günlük 3 makale görüntüleme hakkı bulunmaktadır.