Derdestlik İtirazı Dilekçe Örneği

Derdestlik İtirazı Dilekçe Örneği -2018

Derdestlik itirazına yönelik yazılacak bir dilekçenin örneği aşağıdaki gibidir. Derdestlik itirazı dilekçesi bir şablon olması amacı ile paylaşılmıştır.


…….  MAHKEMESİNE

DAVALI                                            :

VEKİLİ                                             :

DAVACI                                           :

KONU                                               : …/…/… Tarihli Dava Dilekçesine Karşı Cevap ve İlk İtirazlarımızın Sunulması.

AÇIKLAMALAR                             :

1-)  Davacı tarafından müvekkilim aleyhine … Asliye Hukuk Mahkemesi’nde …/… E. sayılı dosyası ile dava açılmıştır. Dava dilekçesi müvekkilime …/… tarihinde tebliğ edilmiştir.

2-) Davacı, aynı alacak için müvekkilime … Asliye Hukuk Mahkemesi’nde …/… E. sayılı dosya için dava açmıştır. Bu nedenle, tarafları ve konusu aynı olan dava için derdestlik itirazında bulunuyoruz. Derdestlik itirazından dolayı ikinci açılan davanın reddedilmesi gerekmektedir.

3-)  Davacının söz konusu dava dilekçesinde belirttiği gibi, müvekkilim kendisinden mobilya almıştır. Ancak müvekkilim mobilyanın bedelini kendisine ödemiştir ve bu yöndeki makbuzları cevap dilekçemizde sunuyoruz. Dolayısıyla müvekkilimin davacıya herhangi bir borcu bulunmamaktadır.

HUKUKİ NEDENLER                    : 1086 S. K. m. 187 ve ilgili mevzuat.

HUKUKİ DELİLLER                      : …/…/… tarihli makbuz, tanık beyanları ve diğer deliller.

SONUÇ VE İSTEM                         : Yukarıda açıkladığımız nedenlerle, derdestlik itirazının kabulü ile davanın usul yönünden reddine, bu talebimizin kabul edilmemesi halinde, müvekkilimin davacıya herhangi bir borcu bulunmadığından davanın esas yönünden reddine ve yargılama giderlerinin davacıya yükletilmesine,   karar verilmesini Yüce Mahkemenizden saygıyla talep ederim.  …/…/…

Davalı Vekili

Av.

 

Bu makaleyi sosyal medyada paylaşarak sitemize katkıda bulunabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, puan: 5,00 üzerinden 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

tr Türkçe
X
error: Kopya İçerik Yasaklanmıştır.