Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerini yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Denetimli Serbestlik Talebi Dilekçesi

Denetimli Serbestlik Talebi Dilekçesi

ADANA İNFAZ HÂKİMLİĞİNE

ADANA

DOSYA NO.   :

İlamat No.      :

Karar No.       :

DENETİMLİ SERBESTLİK TALEP EDEN

HÜKÜMLÜ                            :

VEKİLİ                                    : Avukat Saim İNCEKAŞ -Adana/Seyhan

KONUSU : DENETİMLİ SERBESTLİKTEN YARARLANMA VE DENETİMLİ SERBESTLİK NEDENİYLE TAHLİYE TALEBİ

AÇIKLAMALAR

Müvekkile Adana …………………….. Mhk. nin ……………. E ……………. K. sayılı kararı ile ………………. hapis cezası verilmiştir. Müvekkil daha önce yargılama başında ……….. gün tutuklu kalmıştır.

Karar Yargıtay tarafından onanmış ve müvekkil verilen süreden sonra infaz bürosuna teslim olmuştur. İnfaz hükümleri gereğince net cezası belirlenmiştir.

Müvekkil denetimli serbestlik hükümlerinden yararlanmak için gerekli şartları taşımaktadır. Sabit ikametgâhı vardır. Müvekkil evli olup yeni bebeği olmuştur. Eşine ve çocuğuna bakması da gerekmektedir.

Müvekkil hakkında denetimli serbestlik tedbiri uygulanarak tahliye kararı verilmesini talep ediyoruz.

SONUÇ VE TALEP   : Müvekkil ……………… denetimli serbestlik hükümlerinden yararlanmak için gerekli şartları taşıdığından hükümlü …………………… hakkında DENETİMLİ SERBESTLİK HÜKÜMLERİNİN UYGULANMASINA VE BU NEDENLE TAHLİYESİNE KARAR VERİLMESİNİ vekaleten arz ve talep ederim.

            …./…./2017

                                    Hükümlü ……………. vekili    

Av. Saim İncekaş

Eki: Vekâletname ve açık ceza infaz kurumuna gönderme tutanağı

Avukat Saim İNCEKAŞ Adana Avukatlık ve Hukuk Ofisi

Son düzenleme tarihi 18 Ocak 2020 10:51

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

Yorumları Göster

 • Merhaba Asliye ceza mahkemesi nden 5 yıl denetim serbestliği aldim denetim bu kararın kaldırılması ile ilgili bir dilekçe örneği yazarmisiniz saygılar

  Cevap vermekten vazgeç

  Bir yorum bırakın

  E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

 • MERHABA BEN.2017VE 2016 YILLARI ARASINDA SUCLRDAN CEZA ALDIM BİR DAVADAN AYRI AYRI 10 AY 3 KEZALDIM BİR SUCTANDA TOPLAM 1.8 AY ALDIM VE BUNLAR HAGB OLDU AMA 3 YIL SOBRA ALKOLLU ARAC KULLANMAKTAN YAKALANDIM VE YENİ SERİ MUHAKEME YAPILARAK PARA CEZASI YEDİM AMA MAHKEMEDE BANA DİGER DAVLARIN MAHKEMELERİNE İHBAR YAZISI YAZILDI SOYLEDİ BUDURUMDA NE KADAR YATARIM VE NASIL BİR YOL İZLEMEM GEREKİYOR..SAYGILAR

  Cevap vermekten vazgeç

  Bir yorum bırakın

  E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.