DENETİMLİ SERBESTLİK İHLALİ MAZERET DİLEKÇESİ

Şub 11, 2019 | Ceza Hukuku, DİLEKÇELER

Denetimli Serbestlik İhlali Mazeret Dilekçesi Örneği -1-

İSTANBUL ANADOLU 1.AĞIR CEZA MAHKEMESİ’NE

 GÖNDERİLMEK ÜZERE

…… ASLİYE CEZA MAHKEMESİ’NE

 

DOSYA NO:

KARAR NO:

Yukarıda Esas numarasını belirttiğim dosyada …….. denetimli serbestlik tedbirine uymama nedeniyle kapalı kuruma gönderme kararı alınmıştır. İşbu karara karşı itirazda bulunuyorum. Şöyle ki;

Ben …. ili …. ilçesi Devlet Hastahanesi’nde 02.04.2018 tarihinde deri ve deri altı dokuları ve diğer lokal enfeksiyon tanısı nedeniyle 02.04.2018 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 10 günlük istirahat raporu aldım. İşbu rahatsızlığım nedeniyle denetimli serbestlik tedbirlerine mazeretim nedeniyle uyamadım.

Yukarıda açıkladığım ve resen dikkate alınacak nedenlerle, İnfaz Hakimliğince alınan karara karşı , meşru mazeretim nedeniyle itiraz etme zorunluluğu hasıl olmuştur.

SONUÇ ve İSTEM: Yukarıda açıkladığım ve resen dikkate alınacak nedenlerle İnfaz Hakimliğince ……tarihinde alınan ….Esas numaralı alınan kararın , meşru mazeretim nedeniyle kaldırılmasına /iptaline karar verilmesini arz ve talep ederim. 

                                                                                              Talepte Bulunan 

Denetimli Serbestlik İhlali Mazeret Dilekçesi Örneği

ADANA DENETİMLİK SERBEST BÜROSUNA

Hakkımda adli kontrol kararı tesis edilmiştir. Söz konusu karar gereğince tarafımdan herhangi bir aksatma yapılmaksızın bugüne kadar gerekli müracaatlar yapılmış ve imza atma işlemi gerçekleştirilmiştir.

Ancak; babamın vefatından dolayı cenaze işlemleri, misafirlerin gelip gitmesi ve babamı kaybetmiş olmanın getirdiği ağır üzüntü ve telaştan dolayı imza atmayı unutmuş 11/02/2019  tarihinde imzamı atamamış bulunmaktayım. İmzamı atamama nedeni ile ilgili belgelerde dilekçem ekinde makamınıza sunulmuştur. 12/02/2019

Gereğini saygılarımla takdirlerinize arz ederim.                                                           

EK:

1-) Ölüm belgesi

İmza İhlal Mazeret Dilekçesi

ADANA … ASLİYE CEZA MAHKEMESİNE

DOSYA NO: 2020/ E.

TALEPTE BULUNAN

SANIK:

MÜDAFİ:

KONU: İmza yükümlülüğünü ihmalin mazeretinin bildirilmesi ve adli kontrol yükümlülüğünün devamına karar verilmesi talebidir.

AÇIKLAMALAR    :

 1. … Asliye Ceza Mahkemesi 2020/ E. Sayılı dosyası … tarihli kararıyla, “Isparta 1. Sulh Ceza Hakimliğince verilen … Sorgu sayılı adli kontrol kararının DEVAMINA” kararı ile müvekkil hakkında imza yükümlülüğü suretiyle adli kontrol hükümlerinin uygulanmasına karar verilmiştir.

 2. İşbu karar gereğince söz konusu ihlalin yapıldığı güne kadar müvekkilim tarafından bu yükümlülük hiçbir şekilde aksatılmadan düzenli olarak yerine getirilmiştir. Müvekkil imza atması gereken Cuma günü sabahı hastalanmış ve ateşi çıkmıştır. Kendisi Covid virüsü almış olabileceği korkusuyla dışarıya çıkmamış ve hafta sonu evde istirahat etmiştir. Hastalığının basit bir soğuk algınlığı kaynaklı olduğunu anlayan ve iyileşen müvekkil pazartesi saat 20:00 sularında … polis karakoluna gitmiştir. (… polis merkezine müvekkil ile beraber intikal edilmiştir. Polis merkezi kamera kayıtlarında imza yükümlülük gününü takiben ilk iş günü merkeze gidildiği kayıt altındadır) Daha sonrasında da müvekkilin mazeret dilekçesi … Denetimli Serbestlik Müdürlüğüne … tarihinde tarafımızca verilmiştir.

 3. Müvekkil imza yükümlülüğünü yerine getirmek için … Karakoluna imza atması gereken günü takip eden ilk iş gününde gitmiştir. Bir defaya mahsus olarak adli kontrol yükümlülüğünü geç olarak yerine getirmiştir. Ancak yine de imzalarını eksiksiz atmış ve atmaya özenle devam ediyor olmasından dolayı mazeretinin göz önüne alınması gerekmektedir.

NETİCE VE TALEP           : 
Yukarıda arz ve izah olunan sebeplerle;

müdafisi olduğum sanığın bir defaya mahsus adli kontrol yükümlülüğünü geç olarak yerine getirmiş olmasından dolayı bu konuda mazeretinin göz önüne alınarak değerlendirilmesini, adli kontrol yükümlülüğünün devamına karar verilmesini vekaleten arz ve talep ederim. tarih

                                                                                                  Talep Eden Sanık Müdafi

Avukat Saim İNCEKAŞ – Adana Avukatlık ve Hukuk Ofisi

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

6 Yorumlar

 1. Zübeyde

  İyi günler avukat bey benim eşim denetimli serbestlik ihlali yaptığı için dosya kapandı akraba ölümü gerçekleşti gibi için iki gün gitmedi o yüzden kapalı ya gönderildi.ben dilekçe yazsam olurmu nereye basvurmam gerekir

  Yanıtla
 2. Melih

  Merhaba esrardan 1 yıl denetim serbestlik aldım. Bu güne kadar imzamı hiç aksatmadım ve ben öğretmenim 18 harizanda okulum başladı izin alamadığım için hastahaneden 1 hafta rapor aldım raporun teyid edildi diğer imzam 15 temmuze denk geldi resmi tatil olduğu için bir sonraki imzana gel dediler 2 tane seminerim kaldı ama bu dilekçem be 15 temmuzla ilgili hiçbir sorun yok dediler iki imzam kaldı bu gün beni arayıp dosyan kapanıyor gelip imza atman gerekiyor dedi vaka sorumlum sizce bir problem varmıdır yardımcı olursanız sevinirim iyi akşamlar

  Yanıtla
  • Isimsiz

   Merhaba benim nişanlım bursada ikametkahı fakat inegol de yaşıyor ve imza günleri bursaya gidip geliyordu fakat perşembe günü imzasını unuttu cuma günü karakoldan aradılar cumartesi günü öğlene kadar gelip imza atabilecegini söylediler isterseniz cuma akşamı gelip atabilirim demesine rağmen cumartesi günü öğlene kadar gelebilirsin dediler gitti imzasını attı ama kimliğini vermediler serbest bıraktılar ilk defa böyle birşey oldu ınegolde çalışıyorum dedi fakat işi dalgaya vurup evinde durursun dediler şimdi ne olur kimliğini ne zaman alır acaba .

   Yanıtla
 3. Doğan adak

  Merhaba avukat denetim serbestlik imzam 3 saat geciktim daha öncede bi tane ihlal ettim ne yapayım

  Yanıtla
 4. Murat

  Mrb ben koyde yaşıyorum kamu hizmeti var cami de imza mi aksatmiyorum yalnız köyü müzun suları kesik ti şu deposunda çalıştığımız için seminere katılmadım imza atamanın ne yapmam lazim

  Yanıtla
 5. Emre

  Askere Gidecegimden dolayi dilekçe yazcam Nasil yazilir örnek verebilirmisiniz

  Yanıtla

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

blank

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir.