DENETİMLİ SERBESTLİK İHLALİ MAZERET DİLEKÇESİ

Denetimli Serbestlik İhlali Mazeret Dilekçesi Örneği -1-

İSTANBUL ANADOLU 1.AĞIR CEZA MAHKEMESİ’NE

 GÖNDERİLMEK ÜZERE

…… ASLİYE CEZA MAHKEMESİ’NE

 

DOSYA NO: ….. ESAS

KARAR NO: …..

            Yukarıda Esas numarasını belirttiğim dosyada …….. denetimli serbestlik tedbirine uymama nedeniyle kapalı kuruma gönderme kararı alınmıştır. İşbu karara karşı itirazda bulunuyorum. Şöyle ki;

            Ben …. ili …. ilçesi Devlet Hastahanesi’nde 02.04.2018 tarihinde deri ve deri altı dokuları ve diğer lokal enfeksiyon tanısı nedeniyle 02.04.2018 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 10 günlük istirahat raporu aldım. İşbu rahatsızlığım nedeniyle denetimli serbestlik tedbirlerine mazeretim nedeniyle uyamadım.

            Yukarıda açıkladığım ve resen dikkate alınacak nedenlerle, İnfaz Hakimliğince alınan karara karşı , meşru mazeretim nedeniyle itiraz etme zorunluluğu hasıl olmuştur.

SONUÇ ve İSTEM:  Yukarıda açıkladığım ve resen dikkate alınacak nedenlerle İnfaz Hakimliğince ……tarihinde alınan ….Esas numaralı alınan kararın , meşru mazeretim nedeniyle kaldırılmasına /iptaline karar verilmesini arz ve talep ederim. …..

 

                                                                                              Talepte Bulunan

                                                                                                ……..

Denetimli Serbestlik İhlali Mazeret Dilekçesi Örneği -2-

ADANA DENETİMLİK SERBEST BÜROSUNA

 

Hakkımda adli kontrol kararı tesis edilmiştir. Söz konusu karar gereğince tarafımdan herhangi bir aksatma yapılmaksızın bugüne kadar gerekli müracaatlar yapılmış ve imza atma işlemi gerçekleştirilmiştir.

Ancak; babamın vefatından dolayı cenaze işlemleri, misafirlerin gelip gitmesi ve babamı kaybetmiş olmanın getirdiği ağır üzüntü ve telaştan dolayı imza atmayı unutmuş 11/02/2019  tarihinde imzamı atamamış bulunmaktayım. İmzamı atamama nedeni ile ilgili belgelerde dilekçem ekinde makamınıza sunulmuştur. 12/02/2019

Gereğini saygılarımla takdirlerinize arz ederim.

 

                                                                                   …………

EK:

1-) Ölüm belgesi

Bu makaleyi sosyal medyada paylaşarak sitemize katkıda bulunabilirsiniz.
  Generic placeholder image
  Avukat Saim İncekaş
  Avukat Saim İncekaş Avukatlık Ofisi'nde kurucu avukat.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 oy, puan: 5,00 üzerinden 5)
Loading...

Yorumlarınızı veyahut sorularınızı aşağıdan yazabilirsiniz. Yorumlarınız bizim tarafımızdan onaylandıktan sonra görünür hale gelir. Yazım hataları ve kötü bir Türkçe ile yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

 1. Zübeyde dedi ki:

  İyi günler avukat bey benim eşim denetimli serbestlik ihlali yaptığı için dosya kapandı akraba ölümü gerçekleşti gibi için iki gün gitmedi o yüzden kapalı ya gönderildi.ben dilekçe yazsam olurmu nereye basvurmam gerekir

 2. Melih dedi ki:

  Merhaba esrardan 1 yıl denetim serbestlik aldım. Bu güne kadar imzamı hiç aksatmadım ve ben öğretmenim 18 harizanda okulum başladı izin alamadığım için hastahaneden 1 hafta rapor aldım raporun teyid edildi diğer imzam 15 temmuze denk geldi resmi tatil olduğu için bir sonraki imzana gel dediler 2 tane seminerim kaldı ama bu dilekçem be 15 temmuzla ilgili hiçbir sorun yok dediler iki imzam kaldı bu gün beni arayıp dosyan kapanıyor gelip imza atman gerekiyor dedi vaka sorumlum sizce bir problem varmıdır yardımcı olursanız sevinirim iyi akşamlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

tr Türkçe
X
error: Uyarı: Sağ tıklamak için üye olabilirsiniz !! Üye olabilmek için tarafımızdan referans kodu almanız gerekmektedir.