Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerini yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Demans Hastalığı Nedeniyle Vasi Atanması Talebi

Demans Hastalığı Nedeniyle Vasi Atanması Talebi

ADANA NÖBETÇİ SULH HUKUK MAHKEMESİ’NE

DAVACI                :

DAVALI                : Hasımsız

KONU                   : Vasi Atanması İstemi.

KENDİSİNE VASİ TAYİNİ

İSTENİLEN                           : X

AÇIKLAMALAR:

1) Babam 75 yaşındadır. Son yıllarda unutkanlık baş göstermiş olup yapılan tetkikler sonucu doktorlarca demans – alzheimer teşhisi konulmuştur. Bu nedenle kendi ve işlerini idare edemeyecek derecede sorunları vardır. Sağlık durumunun bu işlemleri yapmaya elverişli olmadığı doktor raporuyla da tespit edilmiştir. Babam şua an X de bulunmaktadır. Sağlık raporu ektedir.

2) Rahatsızlığı nedeniyle fiilen ve hukuken kendi sorumluluğunu taşıyacak, medeni ve yasal haklarını kullanabilecek durumda değildir. Bu nedenle söz konusu hukuki işlemler ve diğer işlemleri ile oğlu olarak ben ilgilenmekteyim.

3) Bu şartlarda babamın vesayet altına alınması gereği doğmuştur. Oğlu olarak ben vasisi olarak gereken tüm yükümlülükleri yerine getirebilecek durumdayım. Bu nedenle, mahkemenizden babam ‘nin vasisi olarak tayin edilmem konusunda karar verilmesini talep ediyorum.

HUKUKSAL NEDENLER   : MK. ve diğer ilgili mevzuat hükümleri.

DELİLLER: Nüfus Kaydı, Sağlık Kurulu Raporu, Tanık ve Her türlü yasal delil.

SONUÇ ve İSTEM             : Yukarıda açıkladığım nedenler, resen nazara alınacak hususlar ışığında babam X için vasi olarak tayin edilmem yönünde karar verilmesini arz eder, saygılar sunarım. tarih

                                                                                            Davacı            

EKİ:

Sağlık Raporu,

Son düzenleme tarihi 4 Mayıs 2020 08:46

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.