DELİL OLARAK SES KAYDI VEYA VİDEO KABUL EDİLEBİLİR Mİ?

Not: Her uyuşmazlık kendine özgü farklılıklar taşımaktadır.Her tazminat davası süreci kendisine özerk bir nitelik taşır.Bu nedenle tarafımızla iletişime geçerek detaylı bilgi ve olayınıza uygulanabilecek prosedürü öğreniniz.


DELİL OLARAK SES KAYDI VEYA VİDEO KABUL EDİLEBİLİR Mİ?

İspat, hukuk sisteminin maddi olayın ağırlığını belirleyen bir kurumdur.Hukuk sisteminin en önem arz eden parçasıdır.Söz konusu uyuşmazlıkta, çekişmeyi sonlandıracak yegane kavramdır.Peki ispat kurumunda sınırlar nelerdir? Ses kaydı veya videonun ispat olarak nitelendirilmesinin sınırları nelerdir?

Taraflar yargı sistemimizde ispat açısından deliller öne sürme hakkına sahiptir.Ancak öne sürülen deliller kanun tarafından bazı noktalarda sınırlandırılmış haldedir.Her türlü kanıt, olay, belge, kayıt dava sırasında delil olarak kabul edilmez, bunun net bir sınırı bulunmaktadır.Delilin hukuka uygun elde edilip edilmediği hususu çerçevesinde hakim inceleme yapmaktadır.

Bu makaleyi sosyal medyada paylaşarak sitemize katkıda bulunabilirsiniz.
    Generic placeholder image
    Avukat Saim İncekaş
    Avukat Saim İncekaş Avukatlık Ofisi'nde kurucu avukat.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, puan: 5,00 üzerinden 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

tr Türkçe
X
error: Uyarı: Sağ tıklamak için üye olabilirsiniz !! Üye olabilmek için tarafımızdan referans kodu almanız gerekmektedir.