Bir Sayfa Seçin

DELİL OLARAK SES KAYDI VEYA VİDEO KABUL EDİLEBİLİR Mİ?

DELİL OLARAK SES KAYDI VEYA VİDEO KABUL EDİLEBİLİR Mİ?

İspat, hukuk sisteminin maddi olayın ağırlığını belirleyen bir kurumdur. Hukuk sisteminin en önem arz eden parçasıdır. Söz konusu uyuşmazlıkta, çekişmeyi sonlandıracak yegane kavramdır.Peki ispat kurumunda sınırlar nelerdir? Ses kaydı veya videonun ispat olarak nitelendirilmesinin sınırları nelerdir?

Taraflar yargı sistemimizde ispat açısından deliller öne sürme hakkına sahiptir.Ancak öne sürülen deliller kanun tarafından bazı noktalarda sınırlandırılmış haldedir. Her türlü kanıt, olay, belge, kayıt dava sırasında delil olarak kabul edilmez, bunun net bir sınırı bulunmaktadır.Delilin hukuka uygun elde edilip edilmediği hususu çerçevesinde hakim inceleme yapmaktadır.

Avukat Saim İNCEKAŞ Adana Avukatlık ve Hukuk Ofisi

Eki 18, 2017 | Boşanma Usul | 0 yorum

Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş

Adana İncekaş Hukuk Bürosu

Avukat Saim İncekaş. Adana’da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Yazı içi yorum
Tüm yorumları göster

Şanslı Söz

“İnsan; Avukatı, tutacağı herhangi bir işin istikbalini gösteren ışığı, düştüğü herhangi bir felaketin kurtarıcısı, bir hayatı karanlık görmekten doğan ümitsizlik buhranlarının gidericisi; yaralanan yüreğinin dermanı, kırılan izzeti nefsinin tamircisi, tehlikede gördüğü hayatının koruyucusu tanır”.
(Refik İnce, Avukat, İzmir Barosu Dergisi, Y. 1935, S. sh. 19)

Dünya Dilleri

BİR YORUM-SORU-CEVAP BIRAKIN!

Sayfanın alt kısmından konu ile alakalı yorum-soru-cevap-düzeltmelerinizi iletiniz.

AvukatBirlik.Com’a katılın!

Kolektif bir mecra olan avukatbirlik.com yeni nesil sosyal medya, makale, forum ve hatta ticaret konularında avukatların kendisini ifade edebileceği ve bir parçası olabileceği dinamik bir alan.

avukatbirlik.com – Tıklayınız