DELİL OLARAK SES KAYDI VEYA VİDEO KABUL EDİLEBİLİR Mİ?

DELİL OLARAK SES KAYDI VEYA VİDEO KABUL EDİLEBİLİR Mİ?

İspat, hukuk sisteminin maddi olayın ağırlığını belirleyen bir kurumdur. Hukuk sisteminin en önem arz eden parçasıdır. Söz konusu uyuşmazlıkta, çekişmeyi sonlandıracak yegane kavramdır.Peki ispat kurumunda sınırlar nelerdir? Ses kaydı veya videonun ispat olarak nitelendirilmesinin sınırları nelerdir?

Taraflar yargı sistemimizde ispat açısından deliller öne sürme hakkına sahiptir.Ancak öne sürülen deliller kanun tarafından bazı noktalarda sınırlandırılmış haldedir. Her türlü kanıt, olay, belge, kayıt dava sırasında delil olarak kabul edilmez, bunun net bir sınırı bulunmaktadır.Delilin hukuka uygun elde edilip edilmediği hususu çerçevesinde hakim inceleme yapmaktadır.

Avukat Saim İNCEKAŞ Adana Avukatlık ve Hukuk Ofisi

Son düzenleme tarihi 23 Mayıs 2020 17:32

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Turhan Cemal Beriker Blv. No:7, Ziya Algan İş Merkezi Kat:5 Daire:41 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.