Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerini yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Delil listesinde yer almayan cep telefonuna gelen mesaj kayıtları delil olarak değerlendirilemez- Yargıtay Kararı

Delil listesinde yer almayan cep telefonuna gelen mesaj kayıtları delil olarak değerlendirilemez

Davacı koca vekili 24.05.2006 havale tarihli dilekçesi ile delillerini mahkemeye bildirmiştir. Bu deliller arasında cep telefonuna gelen mesaj kayıtları yer almamaktadır. Davacı vekilinin esas hakkındaki beyanlarını içerir 24.01.2007 tarihli dilekçesiyle cep telefonuna gelen mesaj kayıtlarının ibrazına da davalı vekili karşı çıkarak muvafakat etmemiştir. Davacıdan aktarılan olaylar boşanma hükmüne esas alınamaz. İspat edilemeyen davanın reddine karar vermek gerekirken, delil listesinde yer almayan ve davalı tarafça muvafakat gösterilmeyen mesaj içerikleri esas alınarak yazılı şekilde hüküm tesisi bozmayı gerektirmiştir. (Y2HD, 27.11.2008, E. 2007/16312, K. 2008/16144.)

Kaynak: https://www.yargitay.gov.tr/

Son düzenleme tarihi 5 Nisan 2020 22:30

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.