Aklınıza takılan başka detaylar mı var?

Günlük 10.000'i aşkın ziyaretçisi olan hukuk forumunda sorularınızı gündeme getirebilirsiniz.

HUKUK FORUMU

Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Davanın Sonunda Yapılacak İcra İşlemi Avukat İçin Ayrı Bir İştir

Davanın Sonunda Yapılacak İcra İşlemi Avukat İçin Ayrı Bir İştir

Davanın sonunda yapılacak icra işlemi ayrı bir iştir. Keza, mukabil dava, bağlantısı olsa bile başka dava, bu arada sunulan farklı hukuki yardımlar ayrı bir ücreti gerektirmesi nedeniyle ayrı bir iş sayılmaktadır.

“Avukat, üzerine aldığı işi kanun hükümlerine göre ve yazılı sözleşme olmasa bile sonuna kadar” takip etmesi gerekmektedir. İşin sonu, sözleşmede aksine bir kural yoksa ve üstlenilen iş bir davada temsil işiyse davanın kesinleşmesine kadar olan süreç demektir (AvK md 173/1).

Son düzenleme tarihi 20 Mayıs 2020 18:16

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.