Davanın İflas Dairesine Yöneltilmesi Talebi

Davanın İflas Dairesine Yöneltilmesi Talebi


ADANA 12. ASLİYE TİCARET MAHKEMESİ

DOSYA NO               :

DAVALI                     :

VEKİLİ                     : Av.

KONU                        : Müvekkilin iflas etmesi nedeniyle İİK. 194.madde uyarınca davanın durdurulması talebi ile husumetin iflas idaresine yöneltilmesi talebidir.

AÇIKLAMALAR    :

Müvekkil davalı X Ltd Şti. Hakkında Adana 7.Asliye Ticaret Mahkemesi X Sayılı dosya tahtında görülmekte olan iflas erteleme davası kapsamında X tarihli duruşmada müvekkilin iflasına karar verilmiştir. (Ek.1)

Bu minvalde; İİK 194:

“Acele haller müstesna olmak üzere müflisin davacı ve davalı olduğu hukuk davaları durur ve ancak alacaklıların ikinci toplanmasından on gün sonra devam olunabilir.”

Amir hükmü uyarınca Sayın Mahkemenizce görülmekte olan davanın durdurulmasına, yargılamanın ikinci alacaklılar toplantısından on gün sonraya bırakılmasına karar verilmesini ve iflasına karar verilmiş şirketin yetkilerinin tamamı iflas idaresine geçtiğinden husumetin iflas idaresine yöneltilmesini saygıyla arz ve talep ederiz. (tarih)

EK-1-: X sayılı dosyada gerekçeli karar

Avukat Saim İncekaş – Adana Avukatı

Son düzenleme tarihi 23 Şubat 2020 21:52

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Turhan Cemal Beriker Blv. No:7, Ziya Algan İş Merkezi Kat:5 Daire:41 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.