Davalı kadının evlilik dışı bir başka erkekle birlikte yaşamaya başlaması karşısında artırım isteğinin reddine karar verilmelidir- Yargıtay Kararı

Nis 21, 2020 | Nafaka Avukatı

Davalı kadının evlilik dışı bir başka erkekle birlikte yaşamaya başlaması karşısında artırım isteğinin reddine karar verilmelidir

Davacı dava dilekçesindeki talebini açıklayarak yoksulluk nafakasının kaldırılması (TMK.m. 176/3) isteğinin olmadığını bildirmiştir. Bu nedenle, yoksulluk nafakasının kaldırılmasına karar verilmemiş olması doğrudur.

Ancak, davacı yoksulluk nafakasının arttırılması isteminin reddini istediği, davalı kadının evlilik dışı olsa bile bir başka erkekle birlikte yaşamaya başladığı ve bu kişiden çocuğu da olduğu gerçeği karşısında; arttırım isteğinin reddine karar verilmesi gerekirken yazılı şekilde yoksulluk nafakasının arttırımma karar verilmesi doğru olmayıp, bozmayı gerektirmiştir. (Y2HD, 01.11.2011, E. 2011/4437, K. 2011/17806.)

Kaynak: https://www.yargitay.gov.tr/

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir.