Davaların Birleştirilmesi Talebi Dilekçe Örneği

ADANA SULH HUKUK MAHKEMESİNE

2015/223 ESAS
DAVACI :
DAVALILAR:
DAVAYA DÂHİL EDİLENLER:
DAVA:

T. KONUSU:
Davalılar arasında iştirak halinde mülkiyet ortaklığı (yani zorunlu dava arkadaşlığı) ilişkisi bulunduğundan, anılan kişilerin de davaya dâhil edilmeleri istemidir.

AÇIKLAMA:
1. Dava dilekçemizde davalı olarak gösterilen kişilerle davaya dâhil edilmeleri istenilen kişiler arasında zorunlu dava arkadaşlığı bulunduğu anlaşılmıştır.

2. Bu sebeple, yukarıda ad ve adresleri yazılı paydaşların da davaya dâhil edilmelerinde yasal zorunluluk söz konusudur.

SONUÇ:
Talebimizin kabulü ile ad ve adresleri belirtilen kişilerin davaya dâhil edilmelerine: dava dilekçesiyle dâhil-i dava dilekçesinin birer örneğinin, kendilerine tebliğini talep ederiz. 28/04/2015

Davacı

Avukat Saim İNCEKAŞ – Adana Avukatlık ve Hukuk Ofisi

Son düzenleme tarihi 18 Ocak 2020 01:11

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Turhan Cemal Beriker Blv. No:7, Ziya Algan İş Merkezi Kat:5 Daire:41 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.